Zasady hodowli białych kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy wahasz się przed zakupem brązowej lub białej kury? Uzyskaj porady dotyczące hodowli białych i ułatwiaj podejmowanie decyzji.

Czy lubisz też jajka z białą skorupą i posiadasz białe kury ? Niezależnie od tego, czy masz tylko kilka, czy całe stado, ważne jest, aby nadać tym białym pięknościom odrobinę luksusu w hodowli, ponieważ wyglądem przypominają również luksus.

Jak rozpieszczać biel

Wszystkie białe rasy kur mają wiele wspaniałych cech , ale niestety także kilka wad . Które to są i które z nich mogłyby sprawić, że hodowla tych latawców byłaby dla ciebie bardziej nieprzyjemna?

  • Drapieżniki Jeśli mieszkasz w pobliżu lasu, w którym często pojawiają się drapieżniki, możesz łatwo stracić białe kury. Ich ubarwienie przyciąga drapieżniki bardziej niż brązową kurę, a jasna kura nie może się oprzeć myszołowi. Możesz spróbować zdobyć z nich koguta na wybiegu , który ochroni ich przed szkodliwymi atakami .
  • Karmienie Lekkie rasy kur charakteryzują się wyjątkowo niskim zużyciem paszy , około 105 g paszy dziennie. Zapewnij również kurom nieśnym poprawę dawki wapnia , na przykład w postaci zmiażdżonych skorup. Zwróć większą uwagę na czerwone lub pomarańczowe potrawy , takie jak marchew lub buraki. Ta karma powoduje słabsze żółte zabarwienie piór. Jest to szczególnie szkodliwe dla pokazywania kurom.
  • Jajka Biały kolor muszli , który może być bardzo dobrze zabarwiony i różnorodnie udekorowany, jest najbardziej poszukiwany na Wielkanoc. Ten kolor jest typowy dla tak zwanych ras lekkich , które pochodzą głównie z Włoch i Hiszpanii. Jeśli hodujesz taką rasę, na pewno zbierzesz białe jajka w kurniku. Aby bakłażan mógł ułożyć jak najwięcej, konieczne jest przygotowanie wystarczająco dużego i wygodnego gniazda do układania .
  • Padok Białe kury lubią latać , ale jeśli zapewnisz im wystarczająco duże zagrody , ten zły nawyk całkowicie zniknie w ciągu kilku dni. W przeciwnym razie zwykle latają, gdy coś lub ktoś ich przeraża. W najgorszym przypadku możesz przyciąć jedną szmatkę . Białe feshandy są haniebne, więc znajdą jedzenie na większym trawiastym wybiegu.
  • Zima Lekkie rasy kur są na ogół bardziej podatne na zimę, a tym samym na odmrożenie grzebieni i płatów. Niektórzy hodowcy nie wypuszczają tych kur zimą i ogrzewają kurniki, aby utrzymać wysoką produkcję jaj przez cały rok. Ale nie musisz się bać, wypuść ich na wybieg. Muszą tylko nasmarować grzebień cienką warstwą wazeliny i nie zamarzają.

Leghornka to jedna z najpopularniejszych białych ras hodowanych w naszym kraju i na świecie.

Włoska piękność

Białe kury hodowlane z włoskiego miasta Livorno, są to piękności zwane Leghornky , które są tylko najbardziej rozpowszechnioną i najpopularniejszą rasą białego koloru . Pomimo wszystkich różnic między poszczególnymi formami chrząszczy leghorn, wszystkie zwierzęta odpowiadają wydłużonemu typowi wiejskiemu. Różnice znajdują odzwierciedlenie głównie w różnych formach ogona . Leghorn to doskonałe kury nioski. Są bardzo inteligentni i lubią latać.

Wytrzymała hybryda

Lohman biały jest jedną z hybryd nosicieli, został wyhodowany do wysokiego składania jaj z białą skorupą. Upierzenie tej śnieżnobiałej kury jest bogate w bogactwo i nadaje kury żywotny wygląd. Każdy twój krok na twoim podwórku będzie również twoją dumą. Przy bardzo niskim zużyciu paszy Lohmanka może złożyć do 330 białych jaj, nawet w miesiącach zimowych.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz hodowlę białą, brązową, cętkowaną czy mieszaną, zawsze należy dostosować hodowlę i dbać o to, aby jak najlepiej pasowała do rasy.