Kupować czy nie kupować kury zimą?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kup kury zimą? A czemu nie. Możesz także kupić lody zimą.

Zima nie jest już taka, jak kiedyś. Słońce świeci w styczniu, żonkile rozkwitają dla kogoś, jeśli chcemy jeździć na nartach, musimy jechać za granicę i wolimy nie wspominać o zakładaniu łyżew. Natura prawdopodobnie składa nam hołd, jak my, ludzie, traktujemy ją, ale jest to temat bardziej dla kogoś innego. Być może zainteresuje Cię kupno nowych kurczaków do stada zimą , czy raczej czekanie na wiosnę kalendarzową.

Jak przetrwać zimę

Ponieważ zima na Syberii zdecydowanie nie jest tutaj zagrożeniem, możesz to zrobić, kupując kury . To nic przeciwko czemukolwiek. Ale dobrze jest pomyśleć o kilku rzeczach, które przyniosą korzyści twoim nowym dziewczynom zimą . A jacy oni są?

  • Feed Priorytet numer jeden. Karmienie musi być dobrej jakości, aby zapewnić pipetom wystarczającą energię do podgrzania, a jednocześnie, aby sprzęgło nie spadło lub nie zatrzymało się całkowicie w zimie. Na pewno nie będą miały wystarczającej ilości resztek z kuchni , których twoje dzieci nie będą doić w domu. Daj im dobry kawałek gumy do żucia w postaci gotowanych ziemniaków, kukurydzy, buraków i, oczywiście, mieszanki paszowej K3 lub N2 , w zależności od ich wieku.
  • Kurczak Optymalna temperatura do składania jaj wynosi około 20 ° C. Dzięki izolowanej kurniku z kurczaka możesz go łatwo zdobyć. Jeśli nie masz izolacji, pośpiesz się do pracy, wczoraj było już za późno.
  • Ciepło i światło. Jasny dzień jest zbyt krótki w zimie, aby jaja nie mogły spaść. Dajesz kurom kilka godzin, aby pomyślały, że tak naprawdę nie nadeszła zima. W tym samym czasie żarówka emituje wystarczającą ilość ciepła , którą musi ogrzać, a następnie złożyć jaja.
  • Woda Woda jest podstawą bytu. Aby zapobiec zamarznięciu wody w pijących , wlej do niej kroplę oleju . Jeśli nie masz głębokiej kieszeni, weź dziewczyny z podgrzewaną podkładką . Otrzymasz wdzięczność w postaci znoszonych jaj.

Dbaj o swoje kury przez przykład, wtedy nie będą potrzebować żadnych gadżetów w postaci swetrów z dzianiny.

Na co uważać

Jeśli należysz do bardziej doświadczonych hodowców, którzy na przykład lubią podejmować ryzyko lub jesteś całkowicie początkujący i kupujesz kurczaki zimą , zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Grzebień Mrożony Kiedy grzebień jest zamrożony, kura również zatrzymuje sprzęgło, a kogut staje się bezpłodny. Regularnie smaruj grzebienie wazeliną lub indulonem regularnie na zimno.

Gruba warstwa indulonu zapobiega odmrożeniu kalenicy i płatom w mrozie.

Kto się boi ...

Kto się boi, nie może iść do lasu. Nie bardzo Jeśli uważasz, że kury hodowlane w zimie nie są Twoim parkietem, zostaw je na wiosnę wraz z naszym ptactwem wodnym w ofercie. Ale nie zapominaj o jednej rzeczy: niezależnie od tego, czy jest to wiosna, lato, jesień czy zima, i tak musisz zadbać o kury. Im więcej opieki i troski , tym dłużej będą tolerować cuda białka.

Czy chcesz teraz kupić kury nioski? Brawo dla tego. W naszej ofercie naprawdę każdy może wybrać. I nie musisz się martwić zimami, wciąż jest zimno, które prędzej czy później znika tak szybko jak para nad garnkiem rosołu.