Budujemy jakość kaczki i tanio

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy zamierzasz ponownie hodować kaczki w tym roku? A co z kaczką, masz już dla nich gotowy? Jeśli nie, przeczytaj uważnie, możesz poradzić sobie z lewym tylnym.

Kaczka nie jest wymagająca od wyposażenia i wyposażenia hodowlanego. Sama kaczka jest zatem prostą, najczęściej drewnianą konstrukcją , która powinna być łatwo wentylowana, sucha i zadaszona . A jeśli nie masz kaczki na planowane kaczuszki w tym roku, dzięki naszemu artykułowi nawet kompletny początkujący , który w tym roku będzie miał premierę w hodowli, będzie mógł go zbudować w weekend.

Najpierw zmierz, a następnie wytnij

Zanim zdecydujesz się na samą konstrukcję, dobrze jest wyjaśnić kilka podstawowych rzeczy, które twoje kaczki docenią w przyszłości lub które, przeciwnie, mogłyby zostać zmarnowane. A które to są?

  • Miejsce Kaczka jest ptakiem wodnym , więc kochaj wodę . Umieść kaczkę w cieplejszym miejscu poza zasięgiem cienia i najlepiej ze stałym dostępem do bieżącej wody . A przynajmniej tak, aby większość z nich była wystawiona na słońce.
  • Rozmiar To zależy głównie od tego, jakie gatunki kaczek chcemy hodować i w jakiej ilości . Dla kilku osób wystarczy szerokość i długość 60 x 60 cm. Wysokość jest następnie określana przez każdego hodowcę na podstawie tego, czy chce klasycznej czy jednopiętrowej kaczki .
  • Okno Żadna kaczka nie może obejść się bez okna . Pamiętaj o wyznaczeniu odpowiedniego miejsca na to podczas planowania budowy. Powinien być przykryty siatką , zarówno po to, aby kaczki nie uciekały przed tobą , ale także, aby były chronione przed kuny i czerwonych wizyt.

Jaki materiał przygotować?

Kaczka nie zrujnuje twojego konta , naprawdę nie musisz się o to martwić. Większość z nas znajdzie większość niezbędnych materiałów w domu lub w szopie. Co zatem przygotować z wyprzedzeniem ?

  • narzędzia - młotek, poziomica, piła, wkrętarka akumulatorowa
  • palety, drewniane pryzmaty lub dowolny kamień,
  • znaleziono jakieś okno,
  • siatki okno lub siatki
  • uszczelniacz do uszczelniania otworów między ścianami,
  • mały materiał łączący - śruby, gwoździe

Kaczka jest stworzeniem społecznym i bezkonfliktowym, na pewno spodoba ci się jej hodowla.

Przejdźmy do sedna

Budując kaczkę, oczywiście zaczynamy od podłogi . Można go budować zarówno swobodnie na ziemi, a co najwyżej na fundamentach . Podstawą jest działanie większych pryzmatów lub kamieni, bloków , a także palet euro. Budowa rozpoczyna się za pomocą ścian obwodowych, konieczne jest pozostawienie dziury w drzwiach i oknie na czas. Wyposaż drzwi w ławkę lub stopnie, aby ułatwić chodzenie nowym ptakom. Zalecamy także posiadanie kilku oddzielnych pudełek , częściowo dlatego, że kaczki siedzące na jajach potrzebują spokoju i bezpieczeństwa.

Odległość ucieczki

W każdym razie po kaczce powinna następować osłona opadająca z kaczki, aby chronić schronienie przed wodą. Pomieszczenie powinno być co najmniej wystarczająco duże , aby kaczka czuła się w nim bezpieczna i mogła pozostawać przed hodowcą w tak zwanej odległości ucieczki . Jak znaleźć taką odległość? Po prostu.

W przypadku kaczek o dłuższych hodowlach, po prostu powoli zbliżając się do siedzącej kaczki w ogrodzie, i dopóki jest spokojny, siedzi i stoi, można to uznać za odległość ucieczki . W praktyce wynosi około ośmiu do dziesięciu metrów . I przynajmniej tak długo, powinieneś zapewnić im padok.

Życzymy udanej budowy kaczki i szczęśliwej hodowli całego Twojego drobiu.