Najlepsze kury hodowlane

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy chcesz mieć własne świeże jajka i mieć ich jak najwięcej? Następnie musisz wybrać odpowiednią rasę dla swojej rasy.

Wybór najlepszej kury nioski , która zapewni ci wystarczającą ilość domowych jajek, to często wielka sprawa. Dostępna jest ogromna liczba ras nosicieli i pies o tym wie. Dlatego przedstawiamy wybór najlepszych kur niosek , które nie będą zaskoczone mrozem ani zimnem. Najlepsi z najlepszych codziennie składają twoje jajko.

Pierwsza liga

Które kury to kury nioski pierwszej klasy? Jest ich wiele, oto lista najbardziej sprawdzonych wśród hodowców.

  • Hybrydy. Hybryda jest przeznaczona tylko do składania jaj. To nie jest hodowla, to ostatnia kura, która „idzie” do pełnej wydajności w składaniu jaj. Jajka spadają z nich prawie codziennie. Ale jest ich wiele w naszym kraju i na świecie, więc możesz wybierać z niewyczerpanej ilości i gromadzić bardzo różnorodne stado. Dla nas możemy polecić na przykład kury Isabrown lub Dominant. Hybryda będzie składać około 300 jaj rocznie, najczęściej z brązową skorupą. Hybrydowe dziewczynki są trwałe i bardzo popularne wśród wszystkich hodowców.
  • Plymutka. Drób o doskonałej wydajności. Plymutky to bardzo spokojne, przytulne i odporne kury. Są bardzo mięsiste i należą do doskonałych kur niosek. Nośność tych kur wynosi od 180 do 220 jaj, szczególnie zimą. Jeśli posiadasz duży wybieg, łopata tam razem z nimi, oni sami przechowają jedzenie, a ty zajmiesz się pracą z karmieniem.

Twarda i przytulna kura o podwójnym działaniu, to trudne.

  • Leghornka. Wdzięczna czysta biała leghornka z kranem to również zwycięstwo pod względem jaj, a nawet przechodnie zatrzymają się, gdy roztapiają się nad swoim pięknem. Te piękności dadzą ci około 250 jaj w ciągu roku, a kolor ich skorupy zawsze będzie śnieżnobiały. W przeciwieństwie do większości hybryd chrząszcze leghornnieśmiałe, więc nie oczekuj, że zostaną oswojone.
  • Sussexka. Nawet sussex z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zakochasz się w tej kurczakowej damie za podwójną użyteczność. Możesz zebrać do około 250 jaj ze śmietany do brązowego koloru ich skorupy. Jej mięso będzie również pyszne i bardzo smaczne. Są bardzo spokojne z natury, można je łatwo oswoić i dla pewnej delikatności nawet nie boją się latać w twoje ramiona.

W naszej ofercie kurczaków znajdziesz również rasy nosicieli.

Nasza rekomendacja

W przypadku głównych ras należy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Musisz dobrze karmić wszystkie kury nioski, aby racja żywieniowa była nie tylko zachowana, tj. Nie tylko po to, aby nie głodowały. Następnie możesz cieszyć się jakością i dużymi jajkami.

Czy już wybrałeś rasę przewoźnika ? Jeśli nadal nie masz pewności, możesz odwiedzić kilka większych wystaw hodowlanych, przynajmniej okręgowych. Będziesz miał okazję zobaczyć większą liczbę ras, a jednocześnie uzyskać profesjonalne informacje na temat kur hodowlanych.