Czy kura marznie?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Uderzyły mrozy. Co z twoimi kurami niosek? Czy mają wszystko, czego potrzebują, aby przetrwać bez szkody dla zdrowia?

Czy mróz przeszkadza ludziom? Jeśli nie są wystarczająco przygotowani, tak. Podobnie jest w przypadku kur . Mróz niepokoi kurczaka, a nawet może go zabić. Jak przygotować się na mrozy? Co zrobić z kurnikiem, aby znaleźć w nim jajka i minus dwadzieścia?

Brrr, jest zimno

Zimą na padok? O ile Twoja wybieg nie jest przykryty i naśnieżony, większość kur nie będzie tego chciała. I odwrotnie, jeśli mróz nie jest zbyt sztywny , w zadaszonej zagrodzie lub jeśli strzępisz śnieg, kury nioski chętnie go puszczą. Jeśli nie jest zbyt silny, kury można wpuścić do zagrody bez ograniczeń. Ale w każdej chwili muszą mieć możliwość powrotu do kurnika.

Kura musi mieć temperaturę powietrza co najmniej 14 ° C do 25 ° C, aby mogła przenosić jaja . Nawet zimą nie chowaj kur w piwnicy, stodole lub garażu. Zmiana z pewnością doceni, zwłaszcza że będzie ciepło.

Chronione zakwaterowanie

Jak przygotować się na mrozy? Co zrobić z kurczakiem, aby znaleźć jajka w minus dwudziestce? Istnieje kilka sposobów ochrony kurnika przed mrozem. Na przykład możesz zapewnić wystarczającą ilość światła i ciepła .

  • Światło. Każdy kurnik, nawet najmniejszy dla trzech kur, musi mieć okno , tj. Światło, a najlepiej jest je oświetlić kilka godzin dziennie. Ilość złożonych jaj zależy przede wszystkim od długości dnia świetlnego, a dopiero potem temperatury w kurniku .
  • Ciepło. Jeśli mieszkasz w górach i dziewczęta zimowym coop gorąco kurczaka, nawet tymczasowo starego dywanu. Uwaga na izolację styropianową . Z pewnością rzuci ci wyzwanie za wszystkie dziewczyny w sekundę, one zatykają połączenie i przychodzą do ciebie, więc na pewno nie próbuj.

Matowy grzebień

Zamarzanie płatów i grzbietów jest również związane z mrozem i wyższą wilgotnością. Dlatego smaruj zagrożone części ciała kurczaka wazeliną , smalcem, ale także niebieską induliną. Płatki moczą każdą kurę podczas podlewania i mogą łatwo zamarznąć, ale przeciekająca skóra nie przylega do wody.

Dotyczy to przede wszystkim drobiu, który ma większe grzbiety i płaty, zwłaszcza koguty . Grzebień odmrożeniowy tymczasowo przestaje kłaść, a kogut staje się bezpłodny, dopóki tkanka dotknięta martwicą nie odpadnie i rana się zagoi.

Podsumowano podkreślone. Kura jest doskonale przystosowana do zimy, ale nie może mieć przeciągów i mokrej kurnika i musi być dobrze wentylowana, aby pomóc ci zbudować małe okno.