Ferma drobiu to nie hotel, ale ...

Blog Opublikowano 20.04.2020

Z wyjątkiem więźniów, osoba nie wyznaczyła limitu najmniejszej przestrzeni, w której może mieszkać. Kura trzymana poza kurnikiem tak.

Czy unikasz jaj w klatce i wolisz kupować pościel? Państwowa administracja weterynaryjna, która kontroluje kury , zaleca kupowanie jaj od kur w klatkach. Dzisiejsza hodowla na dużą skalę nie jest pensjonatem z kurami damskimi i żółtymi, jednak każda kura nioska, która składa jaja, ma prawo do godnego życia i leczenia, a także zasługuje na to prawo .

Wyposażenie klatek

W Czechach kury są najczęściej trzymane w klatkach, w których każda kura niosąca ma 750 cm2 do przemieszczenia. Parametrem decydującym wymiarowo jest to, że każda kura nioska może rozwinąć skrzydła. Liczba kur w klatkach jest różna, 15-30 kur pozostaje w jednej klatce. Klatki są dodatkowo wyposażone w następujący dodatkowy sprzęt.

  • County. Brązowy talerz z materiałem do grabienia, przez który kura w ten sposób zdaje sobie sprawę z potrzeby grabienia i fizycznego wyrażania się, jakby była w zagrodzie na zewnątrz.
  • Układanie gniazd. Przestrzeń wyposażona w miękką poduszkę, dzięki której kura nioska ma prywatność przy składaniu jaj - są to pieluchy w najciemniejszym kącie klatki.
  • Bidelko. Okoń, który znajduje się na skraju klatki, nie był również wyposażony w metalowe płytki z małymi otworami przeznaczone do drapania i skracania pazurów, aby kury nie rosły. Oczywiście, każda kura w klatce ma stały dostęp do dwóch fontann z wodą pitną .

W tak wzbogaconej klatce kura ma naprawdę ponadstandardowy sprzęt, jest w małej grupie z innymi przyjaciółmi, jest mniej kanibalizmu, mniej stresu, wystarczający dostęp do karmienia i pojenia i nie cierpi z powodu ucisku.

Życie w klatkach przynosi bezpieczne jajko na rynek.

Bezpieczne jajka

Wielu ekspertów twierdzi, że kura żyjąca w klatce daje bezpieczniejsze jaja niż hodowla śmieci. W przeciwieństwie do świeckich, którzy nie lubią idei kur na świecie, idea kur żyjących w ciasnej przestrzeni bloków mieszkalnych z kurami, gdzie króluje wieczna wiosna.

Farmy klatkowe są znacznie bardziej higieniczne. I dlaczego Jajka w klatkach nie mają możliwości zabrudzenia, ponieważ nie mają kontaktu ze ściółką ani kałem. Gdy tylko jajko zostanie złożone, toczy się po pasie, który natychmiast usuwa jajko z ogrzewanej hali i rozwija się tam lepiej niż w upale.

Podsumowując, możemy z całą pewnością napisać, że w wzbogaconych klatkach kury nioski mają się naprawdę dobrze, ponieważ zwierzę, które nie radziłoby sobie dobrze , zatrzyma produkcję jaj. Żadna ferma drobiu w Czechach na to nie pozwoli, więc bądź tego pewien.