Poznaj norweską kurę

Blog Opublikowano 20.04.2020

Niezwykle żywa i zwinna kura pochodząca z Norwegii, jest to kura norweska.

Norweska brązowo-żółta kura jest starą rasą regionalną z okolic Stavanger. Do 1973 r. Były trzymane jako komercyjne kury nioski. To rasa rodowodowa. Nie wiesz co to znaczy? To bardzo proste, mężczyźni i kobiety mają różne kolory i od pierwszego dnia życia mają dwa wstrząsy - jasny i ciemny.

Slepička čiperka

Norweska kura jest prawdziwym rębakiem. Jest zawsze w ruchu, dzięki swojemu lekkiemu i wrażliwemu ciału robi to doskonale. Kolor skorupek jaj jest śnieżnobiały . Twoja norka jajowa może znieść około 170 sztuk rocznie. Samiec waży do 2 kg, a samica waży około 1,5 kg. Będziesz zaskoczony wysoką postawą i dumną postawą z sąsiednim upierzeniem.

Dwa kolory

Ostateczny kolor jest podawany natychmiast po wykluciu. Profesjonalnie rasa tego koloru nazywa się rhodobarve. Pióro nosi norek ładnie zaokrągloną i ściśle przylegającą do ciała. Kolor piór może czasem przypominać słomę. Mówiąc najprościej, kura norweska jest brązowo-żółta.

Żywa norweska kura z pewnością oczaruje Cię złotobrązowym kolorem, z którego jest odpowiednio dumna.

Jak się zachowywać tych przystojnych facetów

W ogóle nie musisz się martwić hodowaniem tej nieznanej kury . Kura norweska to kura jak każda inna. Kochające ramiona hodowcy, delikatne wezwanie „pielgrzymki pielgrzymki” i kury pokochają cię tak szybko, jak ty ją wykonujesz.

  • Care. Norweski Moorhen to mało wymagająca rasa o wielkości padoku. Jednak na wolnym powietrzu może sama zdobyć wystarczającą ilość jedzenia. Zadbaj o niezwykle żywe i zwinne lamówki po lewej stronie z tyłu. Kura jest hodowlą mało wymagającą, więdnie nie agresywną, a przy odrobinie cierpliwości i szczęścia może nawet udomowić.
  • Karmienie Jak każda inna kura nie gardzi zieloną paszą, podobnie norweska kura nie jest inna. Jesienią i zimą, gdy zieleń słabnie, norek uwielbia wysokiej jakości mieszankę paszową dla kur niosek i zbóż. Możesz spróbować go wykiełkować, możesz zobaczyć szum w kurniku. Kiełki są dosłownie zakurzone.
  • Lotność Ze względu na niewielką wagę są bardzo bliscy temu złemu nawykowi. Ale za pomocą wysokiego przycinania ogrodzenia lub skrzydeł łatwo i żartobliwie pozbędziesz się złego nawyku . Nie wiesz jak to zrobić? Pomoże Ci wideo na końcu artykułu.

Norweskiego kurczaka w naszej ofercie można znaleźć, ale jego wygląd z pewnością oczaruje wielu młodych kurczaków, którzy nie mogą doczekać się nowego hodowcy. Nie wahaj się, nawet zimą zabierasz ze sobą kury , a my delikatnie transportujemy je do kurnika.