Zima przynosi zmianę w diecie kurczaków

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jak i jak karmić kury zimą?

Każdy hodowca, mniej lub bardziej doświadczony, wie, że zima nie odpowiada kurom. Latem dziewczynki były przyzwyczajone do stałego zaopatrzenia w białko w postaci dżdżownic i różnego rodzaju breberky. Zimą pod śniegiem wyglądali na próżno. Jak więc wzbogacić swoją dietę zimą, aby zimno przy składaniu jaj nie objawiało się w żaden sposób?

Dieta zimowa

Miesiące zimowe są często do utrzymywania kosztownej sprzęgło. Oczywiście ci z was, którzy cierpią na domowe jajka, muszą pogodzić się z tym raz w roku. A co dobrego oprócz normalnej diety , aby przygotować przystojnych ludzi do znalezienia jaj w kurniku?

  • Kukurydza Jest doskonały do wzrostu mięśni i produkcji jaj. Jednak podczas jego używania zwróć szczególną uwagę na tucz drobiu. Zawiera dużą ilość węglowodanów. Z kolei żółta kukurydza zawiera większą ilość karotenu . Jego podawanie wpływa na kolor żółtek, które są następnie pięknie pomarańczowe.
  • Słoneczniki Idealne do uzupełniania energii. Jego skład przyczynia się również do dobrej jakości piór. Nasiona słonecznika zawierają szereg minerałów, które zwiększają żywotność piór i dają im wystarczająco dużo energii i radości do życia. Używaj go tylko jako suplementu diety i podawaj go kurom 2 do 3 razy w tygodniu.
  • Burak pastewny. Zimą można również karmić kury burakami. Jednak nie ma dużej wartości paszowej dla drobiu. Zawiera dużo wody i mało składników odżywczych . Użyj go bardziej do kompaktowych mikserów lub jako zabawkę dla obdartego drobiu.
  • Seno Interesujące jest także Hay. Można powiedzieć, że jest to kolejna alternatywa dla zielonej paszy. Najbardziej odpowiednie są pokrzywy i lucerna. Związane i wiszące pokrzywy będą również odciągać uwagę drobiu, zwłaszcza zamkniętego w kurniku.

Pod śniegiem naprawdę nie znajdzie się białka ani kurczaka.

Racja żywieniowa

Odżywianie wpływa na stan, wydajność i zdrowie kur niosek. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie symulować lata dla kur, gdy na zewnątrz jest zimno, ale z pewnością możesz dostosować dawkę paszową jako hodowca. W chłodne dni drób ma większe zapotrzebowanie na energię, której potrzebuje, oprócz utrzymywania temperatury ciała. Każda dawka w podajniku powinna zawierać wystarczającą ilość witamin, minerałów i wysokiej jakości białka.

  • Mieszanka paszowa. Kontynuuj podawanie tej samej ilości mieszanek paszowych kurom nioski , około 100 g do 120 g karmy na kury nioski dziennie . W przypadku kur niosek najlepszą bazą jest mieszanka oznaczona N2 , dla młodych kurczaków, które jeszcze nie dały ci jajka, a następnie mieszanka oznaczona K3.
  • Suplementy mineralne. Nawet w zimie dodawaj do paszy preparaty mineralne, jak zwykle. Wzbogaci dietę w suplementy mineralne, których kury nie będą pobierać z niepełnych dawek pokarmowych z resztek kuchennych .

Konieczność

Oczywiście nawet w zimie jest dużo czystej wody. Konieczne jest zmienianie go codziennie i zawsze płucz poidło górną wodą . Woda dostępna dla drobiu nie powinna zamarzać. Pomoże ci w tym pomocnik o imieniu Heated Pad. Woda powinna być dostępna dla wszystkich kur niosek, ale należy również dopilnować, aby nie rozchodziła się niepotrzebnie po kurniku, a tym samym niepotrzebnie nie zwiększała wilgotności w pomieszczeniu. Dlatego korzystne jest umieszczenie poidła na rusztach.

Jeśli nie chcesz, aby codzienne przygotowywanie przysmaków z kurczaka zrujnowało Cię , zalecamy kupienie kilku ras w stadzie, które dobrze tolerują nawet w zimie. Są to na przykład leghorn lub orzechy włoskie. Kury te były hodowane, aby mogły zadowolić swoich właścicieli jajkiem nawet zimą.