Dzwoniąc, sprawdzaj tożsamość kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Dzwonienie to znakowanie drobiu metalowymi lub plastikowymi pierścieniami, które umożliwiają identyfikację całego drobiu przez cały okres jego istnienia.

Jeśli hodujesz jedną lub dwie kury i jesteś bardziej zwierzakiem, dzwonienie nie jest konieczne. Ale jeśli chcesz się rozmnażać, bardzo ważne jest właściwe znakowanie i prowadzenie rejestrów potomstwa. Na pierwszy rzut oka cały proces może wydawać się niepotrzebny. Ale wkrótce stracisz swoją hodowlę par. Może to być również, że zbyt kolega osoby wzajemnie powiązane i upływu czasu, trzeba było żadnych informacji na temat ich życia .

Prawidłowy czas

Czy wiesz kiedy zadzwonić? Młode kurczęta należy krążyć w wieku 10 tygodni . Jeśli zdecydujesz się położyć pierścień na drobiu po wyznaczonym czasie, podasz go zwierzęciu bardzo źle lub w ogóle ci się nie powiedzie i możesz skrzywdzić kurę, próbując położyć ją na nodze.

Kolory pierścienia

Jeśli jesteś zwykłym hodowcą, który hoduje kury dla przyjemności lub domowe jajka, możesz wybrać odpowiedni kolor . Na kartce papieru pamiętaj, co oznacza każdy kolor . Np. W lipcu kupiłem czerwono obrączkowane kury jako młode kurczaki z Sussex, a kury zielononiebieskie to starsze kury nioski .

Jednak do celów wystawienniczych należy przestrzegać ustalonego koloru ustalonego na dany rok. Kolor szary został określony w 2014 roku, rok 2015 był oznaczony kolorem białym , w ubiegłym roku nosił kolor czarny , w tym roku 2017 ozdobiono pazurami kurczaka w kolorze żółtym, a w przyszłym roku 2018 będzie rokiem czerwonym.

Właściwy rozmiar pierścienia jest najważniejszy dla udka z kurczaka.

Ryzyko pierścieni

Chociaż dzwonienie jest bardzo praktyczne i przydatne , wiąże się również z pewnymi zagrożeniami . Używanie pierścieni o wymiarach innych niż zalecane dla konkretnej rasy może powodować poważne problemy z pipetami.

  • Duży pierścionek Zbyt duże pierścienie utrudniają ruch.bardziej narażeni na złapanie przez kij lub gałąź drzewa. Kolejną wadą jest możliwość utraty , wtedy ciągle kupowałbyś i zakładał nowe pierścienie .
  • Mały pierścionek I odwrotnie, zbyt ciasne pierścienie mogą powodować uduszenie, aw konsekwencji obrzęk stopy, co może prowadzić do jej śmierci i utraty. Ponadto może wystąpić ryzyko przerostu pierścienia, co jest bardzo bolesne dla kur. Dlatego bardzo ważne jest, aby dzwonić młode kurczaki we właściwym czasie i przy odpowiednim rozmiarze pierścienia.

Dziś żadna wystawa ani właściwie oświetlony hodowca drobiu nie może obejść się bez dzwonienia .