Nie zamrażać wody w poidłach

Blog Opublikowano 20.04.2020

Woda, podstawa życia, której potrzebuje każda kura bez względu na porę roku.

W grudniu listopad zamienił się i zamarza dzień i noc w większości miejsc, oczywiście w nocy. Co Twój drób, ma dużo świeżej wody pitnej w swoich korytach zostały zamrożone? Czy walczysz z tym problemem rok po roku? Co powiesz na zmianę w postaci podgrzewanej podkładki , dzięki której woda w poidle będzie się stale nagrzewać, a zatem nie nastąpi zamarzanie .

Podgrzewana podkładka

Podkładki można kupić w różnych rozmiarach , a niektóre można nawet umieścić na mniejszych poidłach dzięki przesuwnym wspornikom. Jednak doświadczona złota rączka nie będzie miała problemu z samodzielnym wykonaniem podkładki.

  • Trochę mrozu . Przy mniejszych mrozach nie ma potrzeby stosowania maty grzewczej. Wystarczy zanurzyć kabel grzewczy o mocy 5 W w wodzie, a on podgrzeje wodę. Mniejsza zamrażarka oznacza temperaturę do -5 ° C. Kabel grzejny jest najtańszym rozwiązaniem i został specjalnie zaprojektowany do zanurzenia w wodzie .
  • Wielki mróz . Czy temperatura spadła poniżej -10 ° C ? Podkładka okrągła zatrzyma płyn w wodzie nawet w przypadku mrozu, ale dobrze jest dodać kabel grzewczy o mocy 5 W z adapterem i włożyć go do miski lub miski do podlewania, aby zapobiec zamarzaniu wody nawet wewnątrz . Podczas używania samej podkładki grzewczej woda nie zamarza, ale zamarza w pojemniku.

Jak prawidłowo zasilać?

Kury nioski potrzebują wody co najmniej dwa razy dziennie . Najlepiej podawać bezpośrednio z karmieniem , najczęściej odbywa się to rano i wieczorem. Jeśli zimą na zewnątrz jest śnieg, nie jest tak źle, gdy kury przez chwilę nie mają wody. Wiele kur postrzega dziobanie śniegu jako zabawę i nie nudzi się nawet zimą, kiedy w zagrodzie nie ma żadnych robaków ani stawów.

Kura w okresie zimowym

Zimą kury uwielbiają spędzać długi czas na poszukiwaniu śniegu i poszukiwaniu skarbów, które ukryły śnieg.

Gadżety kurze

Jeśli nie lubisz elektryczności i nie lubisz biegać na zewnątrz w zimie, spróbuj dodać łyżkę oleju do gotowania do letniej wody w poidle . Olej tworzy na powierzchni wody tłusty film, który utrzymuje się dłużej. Dawka powinna wynosić 5 litrów wody i jedną łyżkę oleju. I jeszcze jeden bonus, który zyskujesz, to błyszczące kury niosące piórko dzięki olejowi.

A ty Czy masz już gotową podkładkę grzewczą, czy wolisz wypróbować jeden z naszych gadżetów?