Nie lekceważ zapchanego kolesia w kurie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Mała rzecz, która może spowodować poważny problem.

Kura lub sklep spożywczy, ta mała, ale niezbędna rzecz w układzie trawiennym kur może nadal być nazywana. W tym momencie żywność miesza się, zwilża płynem i przechowuje.

Zadzwoń

Jest kilka powodów, dla których koleś twardnieje lub zmiękcza . Od mniej poważnych do poważniejszych. Czasami miękkość jest zwiastunem niektórych problemów lub chorób. Czego więc unikać jako dobrego hodowcy i jakie środowisko stworzyć dla kur, aby nie przeszkadzały im zatkane lub twarde kolesie?

  • Twardzielu. W większości przypadków oznacza to tylko, że kura jest pełna lub przeludniona. Jak już wspomniano, koleś jest magazynem żywności. Więc jeśli twoja pipinka ma pusty żołądek i dlatego jest głodna, jedzenie idzie od ziemi do wzburzenia. Z drugiej strony, jeśli kura jest nasycona, jedzenie pozostaje w sterniku, dopóki jego żołądek nie zostanie opróżniony.
  • Łagodny koleś. Czasami także wodniak. Wybór miękkości wynika zwykle z zepsutego lub wadliwego jedzenia, które zaczyna się w nim rozkładać i gnić. U kury możesz zauważyć, że koleś będzie bardzo rozdęty. Rozkład żywności w nim powoduje powstawanie gazów, różne infekcje, aw najgorszym przypadku powoduje zapalenie błon śluzowych.
  • Zatkana kierownica. Zazwyczaj zatkana siatkówka zawiera kawałki twardszej trawy i sfermentowane jedzenie uduszone niestrawną piłką. Ta zawartość musi zostać usunięta z wzburzenia jak najszybciej, zanim będzie za późno.

Zdecydowanie nie lekceważ zatkanego połączenia.

Czego nie karmić

  • maczane ciasto, które z czasem fermentuje i stopniowo zapycha kurę
  • długa trawa lub siano, które jest trudne do strawienia przez kury
  • zepsute lub spleśniałe resztki z kuchni, które z pewnością zrobią polanę w sępie

Pierwsza pomoc

Kura przestaje jeść, czy pojawiła się biegunka i złe samopoczucie? Mimo że użyłeś odpowiedniej paszy, niektóre kury wydawały się być zapchane przez gościa. Konieczne jest zatem udzielenie kurom pierwszej pomocy. I jak to zrobić?

  • Masaż i rumianek. Możesz wyregulować stan za pomocą starannych masaży falban, wybierając odpowiednią dietę, przez co rozumiemy przede wszystkim brak resztek z kuchni, a także letnią spłuczkę z rumianku.
  • Węgiel drzewny Jeśli twój kurczak nie pomaga wywar z rumianku, musisz przejść na coś bardziej skutecznego, a mianowicie węgiel drzewny. Rozpuść jedną tabletkę w naparze wodnym lub z rumianku i przepłucz rozmówcę roztworem. Pomoże Ci w tym lejek i na przykład gumowy wąż. Delikatnie powtórz płukanie kilka razy. Zaleca się również umieszczenie jednej pigułki w opcjonalnym miejscu, pozostawienie jej na dwa dni i umieszczenie kur w ciemności bez karmienia.
  • Lekarz weterynarii Jeśli stan twojego rurociągu nie poprawi się w ciągu kilku dni, koleś można opróżnić za pomocą stosunkowo prostej i szybkiej operacji . Będzie to jednak wymagało wizyty u weterynarza, nawet najbardziej doświadczony hodowca nie będzie w stanie tego zrobić sam.

Bez względu na to, jak wołanie twojego kurczaka jest zatkane, szybka pomoc i skuteczne leczenie to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego przystojnego mężczyzny.