Nie przegap początku niosek

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy masz w domu nowe kurczaki i codziennie z niecierpliwością poszukujesz pierwszych domowych jaj w kurniku? Zobaczysz, wszystko ma swój czas.

Pierwsze składanie jaj u nowych kur jest owinięte wieloma czynnikami i czasami niewyjaśnionymi zjawiskami. Początek nieśności jest mniej więcej w twoich rękach jako hodowca kurczaków. Na to może mieć wpływ dieta i podejście do hodowli. Okazało się jednak, że lepiej jest poczekać i dać kurom wybór, kiedy mają znaleźć pierwsze jajo w gnieździe . Tworzenie jaj jest wymagającym procesem, w którym kura musi być wystarczająco i w pełni przygotowana, aby jajko nie utknęło podczas dalszego nieśności .

Pierwsze jajko

Kiedy więc młode kury zaczną cię układać i kiedy dostaniesz pierwsze domowe jajko? Początek nieśności, szczególnie oprócz menu, obraca się wokół tego, jaką rasę kury sprawia, że jesteś szczęśliwy w stadzie. Rasy nosicielskie zwykle składają jaja bardziej niż inne rasy, o czym należy pamiętać. Taka ozdobna forverka naprawdę nie wytrzyma 300 jaj rocznie.

  • Rodzaj światła Jeśli masz kurczaki i chcesz jak najszybciej poczekać na jajka, zdobądź te lekkie. Lekkie rasy zostały dosłownie stworzone do składania jaj. Kurczaki te dadzą ci tyle jaj, ile to możliwe, i zaczną składać tak szybko, jak to możliwe, około 5 miesiąca życia.
  • Typ średni Średnio ciężka kura nioska potrzebuje więcej czasu, aby właściwie dojrzeć, a jednocześnie odpowiedni pokarm. Do 22 tygodnia życia karm kurczęta pokarmem oznaczonym K3. Jeśli chcesz je ulepszyć i nakarmić je prostą mieszanką dla kur niosek N2, może się zdarzyć, że kurczaki „zatykają się” złym jedzeniem i wcale się nie rozprzestrzeniają. Bądź więc cierpliwy i nie spiesz się nigdzie. Zaczynają układać około 6 miesięcy.
  • Typ ciężki. Dodaj więc kolejne dwa miesiące do tych kur , tylko wtedy możesz cieszyć się kurami. Od 16 tygodnia zwiększ dawkę pokarmową, ponieważ kurczęta rozwijają ogromny system narządów płciowych, zwłaszcza jajowód i jajnik, do których potrzebują więcej energii. Na przykład będziesz czekać na jajka w takim Sussex , ale kurczak ma doskonałe mięso.

Czy znasz też przyjemne uczucie, gdy znajdziesz właśnie złożone jaja?

Sprzęgło w pigułce

Jeśli trzymasz kurczaki, zdecydowanie zależy ci na składaniu jaj. Nie należy jednak skupiać się wyłącznie na liczbie złożonych jaj. Wielkość nieśności przez określony czas nie odgrywa w tym przypadku najważniejszej roli. Dobrze jest kontrolować i zwracać uwagę na jakość jaj, siłę ich skorupek, aby ich zawartość nie pozostała w twoich rękach podczas zbierania. Ważna jest również wielkość złożonych jaj.

Rada w podsumowaniu

Uważaj, aby kury nioski nie „zapychały” cię, na przykład pod krzakiem lub nad otwartym ogrodzeniem sąsiada. Dlatego umieść maty w gnieździe, które kury nauczą, gdzie należy jajko. Zwróć również uwagę na regularne dostarczanie świeżej wody pitnej i suplementów mineralnych, aby uniknąć ograniczenia znoszenia lub jedzenia jaj.

A ty Czy nadal pamiętasz swoje pierwsze zebrane jaja od kur?