Prawdziwe bogactwo Czech to kura chłopska

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy znasz czeską kurę chłopską lub kalimero?

Czeska kura mieszka w Czechach od wielu stuleci. Tak więc należy do naszego bogactwa narodowego, dziedzictwa rodowego z XIII wieku. Najstarsza wzmianka o czeskiej kurce pochodzi z 1205 roku. Ten drób chłopski charakteryzuje się doskonałym składaniem jaj i odpornością na złą pogodę, stres i choroby. Ze względu na te cechy są popularne i bardzo poszukiwane przez wszystkich hodowców.

Do jajek i garnków

Kura chłopska, znana również jako kura kalimero, została wyhodowana w celu uzyskania podwójnej wydajności, to znaczy wysokiej jakości mięsa i dużej ilości świeżych jaj, nawet w miesiącach zimowych.

  • Utility. Kura z pewnością zaskoczy Cię swoim wysokiej jakości mięsem, więc kiedy nadejdzie czas. Mięso młodego koguta ma zupełnie inną jakość niż białe brojlery. Jest o wiele bardziej dojrzały i, oczywiście, zdrowszy. Kura wytrzyma od 18 do 20 tygodnia życia, a podczas hodowli znajdziesz do 300 jaj rocznie, które zostaną pobite przez brązową skorupę. Dorosły Moorhen waży około 3300 g, co jest już właściwym macek.
  • Hodowla Czesi są wśród kur typu cięższego. Więc nie musisz się martwić o przekroczenie ogrodzenia do sąsiada. Zachowanie kur jest wygodne i bezproblemowe. Czeskie miłości są dość trwałe, lubią wypasać i przede wszystkim składają ładne duże jaja pomimo zimy. Nieco bardziej, że jesz, dzienna paszy wynosi około 140 g na sztukę, która jest więcej niż innych rodzajów kur. Polecamy go wszystkim, nawet tym, którzy chcą rozpocząć hodowlę kur.

Dorosła kura może ważyć do około 3 kilogramów.

Laska Kalimero

Pisklę chłopskie to hybryda drobiu czystej krwi. Dzięki dwóm lub trzem liniom odpowiednich gatunków jajko wykluwa kurczaka, który jest bardziej odporny na choroby, jest dobrze umięśniony i ma bardzo smaczne, dojrzałe i soczyste mięso. W rezultacie możesz wychowywać kurczaka na swoim podwórku wśród innych kur bez karmienia granulkami, w przeciwieństwie do brojlerów w hodowli na dużą skalę. Okres tuczu trwa około 50 dni.

Kurczaki chłopskie lub kurczak Kalimero od wielu lat przynoszą właścicielom radość, przyjemność, a przede wszystkim korzyści. Czy interesują Cię takie kurczaki? Na tej stronie można również kupić jaja wylęgowe tych prawie idealnych piskląt . Więc dobrze się rozmnażam.