Możesz także ubiegać się o kurę

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy wiesz, że można domagać się nawet kury? A dlaczego nie, jest to tak możliwe, jak w przypadku innych towarów.

O odszkodowanie można się ubiegać nie tylko o sprzęt elektroniczny, meble, żywność lub odzież, ale pod pewnymi warunkami można również ubiegać się o żywe zwierzę, w naszym przypadku żywy drób. Czy masz prawo do tego wszystkiego? Co jest zwykle i co graniczy z ludzką głupotą?

Kiedy narzekać?

Każdy hodowca kupujący ma prawo złożyć reklamację, jeśli na przykład kury umierają z różnych powodów lub nie składają jaj, jak uzgodniono przed zakupem. Można również złożyć skargę na inną płeć drobiu, jeśli przed zakupem uzgodniono inaczej. Więc czego można żądać od żywego artysty?

  • Inny płeć. Czy przynieśli indyka na twoje podwórko , mimo że poprosiłeś o indyka? Dostarczenie płci przeciwnej jest z pewnością jednym z odpowiednich powodów skargi. Jesteśmy tylko ludźmi i taki błąd może spotkać doświadczonych hodowców i sprzedawców drobiu.
  • Kury nie noszą. Prawda? A dlaczego oni nie. Czy jest zimno Czy karmisz właściwe jedzenie? Czy mają wystarczającą opiekę i komfort? Każda importowana kura potrzebuje trochę czasu, aby się uspokoić w nowym środowisku . Najlepiej będzie, jeśli kupisz jej żywność, do której od początku była przyzwyczajona, aby biedna istota nie miała mocy od razu. W nadchodzącą zimę temperatura sprzęgła powinna wynosić co najmniej około 18 ° C. Może również znaleźć zjawisko linienia, w których kury mogą obsługiwać mniej jaj.
  • Śmierć drobiu. Wada jest również uważana za pewną chorobę, która nie przejawi się u nabytego zwierzęcia aż do następnych dni lub kilku tygodni. Choroba może prowadzić do śmierci drobiu . I to jest powód do reklamacji. Niektórzy hodowcy mogą nie zgadzać się z tą skargą z powodów etycznych, ale ma do niej prawo.

Opiekuj się nowymi kurami z największą miłością, a one chętnie cię za to wynagrodzą.

Procedura reklamacyjna

Czy jesteś przekonany, że opiekujesz się nowymi kurami z miłością, tak jakby były one twoje od urodzenia, a jednak nie nosiły ani nie umarły? Potem jest ostatni krok, skarga.

  • Raport weterynaryjny. Zgodnie z prawem okres gwarancji na żywe zwierzęta wynosi sześć tygodni. Za każdym razem, gdy kupujesz grę na żywo, opłaca się odwiedzić weterynarza i skontrolować wszystkie nowe zwierzęta . Zgodnie z wynikami weterynarza i pisemnym raportem hodowca może szybciej złożyć wymaganą skargę, jeśli coś jest nie tak z drobiem .
  • Przywóz nowego drobiu. Jeśli reklamacja zostanie pozytywnie rozstrzygnięta przez sprzedawcę , otrzymasz nowe zwierzęta w możliwie najkrótszym czasie i oczywiście przeprosiny za komplikacje, które powstały podczas zakupu nowych kur.

Każdy hodowca, zarówno doświadczony, jak i początkujący, powinien wiedzieć z wyprzedzeniem, jakie wymagania stawiają zwierzętom środowisko i opieka. Ponadto, jakie pokarmy należy podać młodym kurom lub młodym kaczkom i co dać starszym kurom nioski. Jeśli hodowca będzie żywił się słabo, a drób umrze lub, na przykład , składanie jaj ustanie , skarga zostanie uznana za nieważną. Wtedy hodowca po prostu ma pecha. Jeśli jesteś kompletnym początkującym, dobrze jest rozważyć wszystkie opcje i wybrać drób dla początkującego. W niektórych przypadkach najlepiej mieć wypchane zwierzę, po którym nie trzeba go czyścić i karmić. Żaden drób nie jest zwykłym zwierzęciem, a kura potrzebuje takiej samej opieki jak pies lub kot.

Nie należy jednak zapominać, że każda reklamacja ma pewne zastrzeżenia, a sprzedawca ma 30 dni na jej załatwienie . Jeśli reklamacja zostanie odrzucona z jakiegokolwiek powodu, należy ją potwierdzić na piśmie. A jeśli twoja skarga nie dostanie zielonego światła, nie rozpaczaj, możesz kupić od nas nowego kurczaka za kilkaset.