Neens Hens: Czy od czasu do czasu piją też krew?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Posiadanie sąsiadów ma wiele zalet, ale także wad.

Czy przeszkadza ci wysoka cena jaj w sklepach ? Kup kury nioski i rozpocznij własną hodowlę. Jedna kura nioska może złożyć do 330 jaj rocznie. Ogólnie można powiedzieć, że każdy może trzymać kury na balkonie w bloku, ale nie może to niepokoić sąsiadów. Cóż, jeśli twój sąsiad trzymał stado kur na balkonie, z pewnością wypiłby twoją krew niewiarygodnie.

Co na ciebie czeka i nie przejdzie

Uprzejme pytanie do sąsiada, czy miałby coś przeciwko kilku kurom i porannej pianie, jest dla niego rodzajem rozważania i szacunku dla niego. W kontekście stosunków dobrosąsiedzkich dzieje się to powszechnie. Wychowywanie kur nie powinno zakłócać komfortu otoczenia i sąsiedztwa. To bardzo zależy od tego , jak opiekujesz się kurami . Kura nie jest fabryką jaj, to żywe stworzenie, do którego należy właściwie podejść.

  • Zapach Kury nie śmierdzą. A jeśli tak, ich właściciel nie dba o nie dobrze . Przez kilka godzin nie pozostawisz dziecka w brudnej pieluszce. Oczyść kurnik, wyczyść wybieg, wyczyść podajniki, wyczyść poidła. Rób to wszystko przynajmniej raz w tygodniu, a ty i twoi sąsiedzi nie poczujecie smrodu. Pranie może wisieć szczęśliwie na sznurach.
  • Hałas Kurczaki nie przeszkadzają , przynajmniej jeden czuje, że jest w naturze, a nie w dużym mieście. Niektórzy ludzie mogą czasami przeszkadzać w porannym skakaniu kranu. Jest to jednak nawyk, do którego przyzwyczaja się tak szybko, jak tykanie zegara.
  • Kury Czasami zdarza się, że hodowla kur zaczyna przeszkadzać działowi ochrony środowiska. Konieczne jest właściwe usunięcie opakowań paszowych, które należą do odpadów komunalnych. Traktowanie kur reguluje ustawa o nawozach. Z pewnością nie może ich rzucić przez płot nad sąsiadem.
  • Kurczak Jeśli kurnik jest wykonany z drewna, wygrałeś. Jeśli zdecydujesz się zbudować ceglaną klatkę z kurczakiem, organ budowlany już sobie z tym poradzi. Upewnij się, że Twoja zagroda jest wystarczająco ogrodzona i nie musisz iść na polowanie na swoją kurę z sąsiadem.

Utrzymuj farmę w czystości, a irytujący sąsiad nie musi się martwić zapachem.

Brak pozwolenia

Nie jest potrzebne pozwolenie na hodowlę kur , po prostu kupujesz i hodujesz. Nigdzie nie musisz nawet zgłaszać swojej hodowli , a jeśli używasz jaj tylko dla własnej sowy i nie chcesz zarabiać dodatkowych pieniędzy, sprzedając je, możesz hodować stado stu kur, na przykład, i nikt nie musi się tym przejmować. Obowiązujące przepisy dotyczące kur niosek, których należy przestrzegać, dotyczą przede wszystkim hodowli na dużą skalę. Mamy na myśli stado z ponad trzystu pięćdziesięcioma szyjami kur. Być może właśnie dlatego, że hodowla kur nie podlega żadnym przepisom, przeżywają dziś renesans z rekordową ceną jaj .

Więc jeśli zamierzasz kupić kilka sztuk kur niosek ze względu na widok domowych jajek, masz zielone światło. Ale nie zapomnij o swoich sąsiadach, nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebować. Zalecamy przestudiowanie stosunków sąsiedzkich uregulowanych w Kodeksie cywilnym.