Więc twój pies wychodzi z kurami

Blog Opublikowano 20.04.2020

Każdy prawidłowy domek obejmuje psa. Ale czy owłosione psy dogadują się z kurami? Czy dołączenie do kury zawsze oznacza piekło na ziemi?

To zależy od psa i od rasy . Ale osobowość psa jest głównym czynnikiem. Niektóre psy niemal natychmiast zaprzyjaźniają się z kurami. Dla innych, pomimo waszych wielkich wysiłków, okaże się, że zawiodło. Jeśli dopiero wybierasz idealną chlupaczkę, wybierz rasę z grupy psów pasterskich . Dla nich jest to bardzo prawdopodobne, że kury budować relacje pełne szacunku.  

Miło cię poznać, jestem psem. A ty  

Przedstawienie psa kurze lub kury psu jest jednym z kluczowych momentów. Pamiętaj, aby nie pominąć tego kroku ani go nie docenić.  

Na przykład umieść nowe kurczaki w koszu i umieść je w pobliżu psa. Uważaj na randki . Hairy władcą swojej ziemi prawdopodobnie kurczęta uważnie wącha. Po pewnym czasie prawdopodobnie traci zainteresowanie i bierze pod uwagę okruchy kurczaka. Inne hafany mogą potrzebować tygodni, aby przyzwyczaić się do obecności kurczaka.  

Puść hafan  

Z biegiem czasu pies spustowy do obudowy do kurcząt, takie jak wtedy, gdy będzie zbierać jaja lub uzupełnienie paszy. I niepostrzeżenie obserwuj jego zachowanie . Jeśli pojawią się oznaki agresji , podejmij natychmiastowe działania.  

Wskazówka: Pies, który został przeszkolony i słucha ciebie, buduje lepsze relacje z kurami. Niż dziki anarchista.  

Stopniowe przyzwyczajanie się do psa jest gwarantowanym kluczem do sukcesu.

Pies i kura osobno  

Jeśli nie masz 100% pewności, że hafan na kurach, nawet po pewnym czasie, nie zaatakuje. Drób trzymaj przez większość czasu w miejscu, gdzie futrzany nie dociera . A szczególnie w czasie, gdy nie będziesz mieć kontroli nad psem.  

A co najważniejsze ... zacznij wcześnie  

Im szybciej zaczniesz konfrontować psa z kurami, tym większe masz szanse na sukces. Szczeniak łatwiej przyzwyczaja się do innych zwierząt i nie pojawia się wobec nich agresywnie. Uczą się lepszego szacunku. Ponadto, szczenięta są mniej narażone na bałagan piór slípkám, a nawet ugryźć.