5 istotnych powodów, dla których pokochasz kolekcje

Blog Opublikowano 20.04.2020

Znáte sebritky? W Czechach nie jest jedną z najbardziej znanych ras. Chociaż to się stopniowo zmienia.

Cześć, to biedronka

  • Krasnoludki. Sebritky to jedna z prawdziwych miniatur . Nie mają dużych sióstr kurzych, od których wywodzą się ich pochodzenie . (Tak jak w przypadku zdecydowanej większości kur karłowatych).
  • Skąd on pochodzi. Nie musisz długo wędrować po mapie, aby znaleźć miejsce pochodzenia tych okruchów kurczaka . (Chociaż ich wygląd wywołuje uczucie silnej egzotyki.) Pochodzą ze starej, znanej Anglii . Pierwsza wzmianka o nich pochodzi z 1800 roku.
  • Doceniam, więc jestem. Małe kury ważą około pół kilograma, koguty o sto gramów więcej niż kurczak pięknej płci.

Fesandy od pierwszego wejrzenia

Sebritka zafascynuje Cię na początku. Trudno przeoczyć jego specjalnie zabarwione pióra z charakterystycznym brzegiem . Jeśli włączysz te kury do stada, z pewnością będą one prawdziwą dominującą pomimo ich niewielkiego wzrostu .

Kury są noszone szlachetnie, a ich piersi są znacznie wyłączone , co zwiększa ich ogólną elegancję. Dominującą cechą są skrzydła , które są duże i lekko zawieszone na ziemi.

Kolorowa mozaika

Możesz uzyskać tę rasę w kilku kolorach . W Czechach trawy cytrynowe w kolorach cytrynowym, czarnym, złotym, niebieskim, srebrnym, niebieskim, żółtym, białym i żółtym, niebieskimi są najczęściej spotykane.

Ze względu na jego postawę przy wyłączonej klatce piersiowej kury, pomimo niskiego wzrostu, wyglądają nieco nudno.

Niezależność na dwóch nogach i dwóch skrzydłach

Wielu hodowców kur uważa, że stado nie jest stadem właściwym, dopóki nie zostanie wzbogacone przez rasę z grupy ozdobnych . Jeśli znajdujesz się w tej samej sytuacji i decydujesz, które kury ozdobne wybrać… przejdź do kolekcji .

Te awangardowe kurczaczki zaskoczą Cię swoją niezależnością , temperamentem i umiejętnością samodzielnego dbania o siebie (jeśli dasz im taką możliwość). W odpowiednich obudowach same dostarczają dużo jedzenia.

Będą nawet regularnie składać jajka w kolorze białym lub kremowym. Standardy określają około 80 jaj rocznie o średniej wadze 30 g.

F Szczere i szczere stworzenia

Sebritky jest jedną z niezwykle przyjaznych ras kur . Jeśli chcesz uzyskać kury takiej jak twoje zwierzę domowe , ta rasa jest oczywistym wyborem. Chociaż mogą być naprawdę nieśmiali, możesz szybko nawiązać z nimi bliską więź , przy niewielkim wysiłku i smakołykach .

sebrytka aminy nie może zrobić

Jeśli wyglądasz bardziej jak kury hodujące stado potomstwa , to nawet nie czytaj dalej. Sebritky jest przeciwieństwem. Nie lubi siedzieć na jajach . Kuczenie jest w nich bardzo rzadkie.