Słysząc kury? Szczęśliwe życzenia przygotowane

Blog Opublikowano 20.04.2020

Każda kobieta potrzebuje nowego płaszcza z jesienią. Podobnie jak kura. W tym okresie czas się umyć. Przychodzi transformacja kury.

Czy widzisz więcej piór w obudowie niż zwykle? Czy kurczaki wyglądają na wychudzone i pozbawione radości? Czy wydajesz się cieńszy i widzisz coraz mniej jaj w swoich gniazdach ? Najwyraźniej zaczynają zmieniać pogodę, a tym samym coroczne zjawisko - smażenie kur.

Zarejestruj zastąpienie, zanim się skończy

Rozpryskiwanie jest normalnym i dość powszechnym zjawiskiem, które wpływa na każdą kurę. Kura nie traci wszystkich piór naraz, ale stopniowo. Ponieważ wciąż potrzebuje ochrony termicznej. Proces ten jest kontrolowany hormonalnie, w szczególności przez hormon tyroksyny , który tworzy przysadkę mózgową. Spadek hormonu wynika z trwającego obecnie sezonu. Po przesunięciu zegara na czas zimowy dzień świetlny ulega skróceniu, a temperatura na zewnątrz spada.

Overcovering można podzielić na dwie fazy:

Pelíchání. Przygotowanie wstępne rozpoczyna się od słabego legowiska. Początkowo pojawia się w obszarze głowy i kontynuuje postęp w całym ciele. Stare pióra są tracone, a jeśli twoje kury są w tym czasie odizolowane w zmierzchu, proces smażenia przyspieszy gwałtownie.

Nowe pióra. W drugiej fazie kura hoduje nowe pióra. Wiesz to gołym okiem. Jej nagie plamy powoli zaczynają znów pokrywać się nowymi i zdrowymi piórami. Przy odrobinie przesady możemy powiedzieć, że nawet nie znacie stada w ciągu kilku dni.

W ten sposób stopniowo wypadają stare pióra w okolicy głowy i szyi. To miejsce zastąpi nowe pióra za kilka dni.

Opieka jest na miejscu

  • Składanie jaj Zmiana piór traci dużo energii i ważnych minerałów. Brak energii i witamin wpłynie wówczas na liczbę złożonych jaj. Powoduje to tłumienie sprzęgła , czasami układanie może się całkowicie zatrzymać.
  • Brak energii Kura będzie zmęczona, bez mocy i energii. Nie będzie miał nawet apetytu, a czasami może również wystąpić stres. W tej chwili kura może być porównana do poduszeczki.
  • Defensywność. Kolejną linią w całym budżecie będzie opór kur. W tym okresie są bardziej podatne i mogą łatwo zachorować. Uzupełnij go wszystkimi dostępnymi witaminami, takimi jak Megabiotin lub NutriMix.

Szczęśliwe życzenia przygotowane

Nie rozpaczaj. Zjawisko to występuje u kur głównie raz w roku, głównie po lecie, tj. Z nadchodzącą jesienią. Nie zdziw się, przejdzie przez każdego hodowcę. Szczęście, w naszym przypadku nie zerwanie sprzęgła, życzy przygotowanym. Więc przygotuj się.

Każdy hodowca musi zgłosić się do hodowli kur. W przypadku niektórych ras kur proces ten trwa dłużej, w przypadku niektórych ponownie jest krótki. Jedno jest pewne dla wszystkich ras - zawsze znika.