Pomoc dla drobiu lub przenieś swoją hodowlę na wyższy poziom

Blog Opublikowano 20.04.2020

Niezależnie od tego, czy jesteś małym hodowcą, czy dużą fermą drobiu, z pewnością docenisz pomoc, która uprzyjemni hodowlę ogrów. Dzięki temu Twoja rasa będzie stale czysta i pod kontrolą.

Zdziwiłbyś się, co dziś możesz kupić do hodowli kur. Jeśli Twoja hodowla liczy około 20 kurczaków, na pewno będziesz potrzebować dwóch karmników , poidełka i kurnika. Ale co z setkami tych kur ? Ulepszacze, takie jak wylęgarnia drobiu lub drobiu, z pewnością docenią wielu hodowców.


Kilka ulepszaczy dla łatwiejszej hodowli

Zmęczony codziennie do uzupełnienia kur wody i oczyścić swoje karmniki z opadłych liści lub kału? Położyć kres nad nimi i uprościć ich hodowli, wybierając odpowiednie akcesoria dla Ciebie na zamówienie.

  • Ogrodzenie elektryczne. To ogrodzenie ma na celu utrzymanie zwierząt w ograniczonej przestrzeni. Porażenie prądem nie jest niebezpieczne, jest tylko tak nieprzyjemne, że po kilku próbach dotknięcia zwierzę zaczyna go unikać.
  • Wylęgarnia. Kiedy otrzymasz wylęgarnię, najlepiej jest użyć własnych jajek. Daje to o 50% większą szansę, że wylęgarnia odniesie sukces i będziesz bardzo zadowolony. Istnieją małe wylęgarnie na około 12 jaj, ale także duże wylęgarnie, które mogą pomieścić do 200 jaj.
  • Poidła Zanim kupisz poidła , musisz wziąć pod uwagę liczbę kurcząt, które posiadasz i jak często możesz je zastąpić świeżą wodą w poidła.
  • Woreczki drobiowe. Jeśli velkochovatel, škubačku pewnością docenią. Jednocześnie zrywa się do 30 sztuk kur, pozostawiając ręce czyste i wolne. Łzy pióra szybko i skutecznie. W ten sposób kura nie pozostawia piór.
  • Podajniki Po podajniku wody najważniejsza potrzeba kur. Pamiętaj , aby nie lekceważyć jego wyboru . W domu nie jesz prosto z garnka, ale z talerza. Podajniki mogą być wykonane w wersji prostej lub automatycznej , a także z tworzywa sztucznego, metalu lub ocynkowane. Zawsze trzeba wiedzieć, gdzie zostanie umieszczony karmnik i ile kurczaków zostanie określonych.
  • Kukaně. Stosuje się je głównie w celu zapewnienia, aby kury nioski nie łamały jaj po ich zniesieniu i aby zapobiec ich zjedzeniu przez kury. Są dostępne na rynku w postaci plastiku, blachy lub wikliny.


Bądź o krok do przodu

Czy miałeś kiedyś zamarzniętą wodę w wodzie pitnej ? Aby nie dopuścić do śmierci pragnienia kur , spróbuj wyposażyć je w poduszeczki. Przygotuj się na zimę na czas. To prawda, że jest to kosztowna inwestycja, ale dziewczyny chętnie ją od ciebie zabiorą.