Historia domowego kurczaka lub świętej kury

Blog Opublikowano 20.04.2020

Może się to wydawać niewyobrażalne, ale pisklę było jednym z najważniejszych zwierząt gospodarskich od starożytności. Obecnie gatunek ten jest największy i najbardziej rozpowszechniony wśród hodowców na całym świecie.

Domowy kurczak udomowiono z kurczaka z banku w Azji. Stało się tak prawdopodobnie u około 4 tys. BC Niektóre rasy noszą również geny z kurczaka Sonnetar . Od dawna spekulowano na temat terytorium, na którym kurczak był w ogóle dozymetryczny . Dużo się mówi o Chinach i Tajlandii. Dzisiaj, w związku z udomowieniem kur, mówi się o tak zwanej kulturze Harapp w Dolinie Indusu, czyli dzisiejszym Pakistanie.

Bóg w pianie

Nasi przodkowie nie zaczęli hodować kur na mięso lub jajka, ale z powodów religijnych. Domowy kurczak od wieków uważany jest za święte zwierzę w wielu kulturach . Mówiono nawet, że był związany z Bogiem w Imperium Perskim. Nawet małe dziecko wie, kiedy najbardziej COCK wrony. Jest zawsze z pierwszym świtem i zgodnie z religijnymi interpretacjami tamtych czasów świt był boskim znakiem. Różne legendy krążą po całym świecie . Na przykład te głębokie doliny powstały w Afryce Zachodniej poprzez grawerowanie ogromnego koguta z ich pazurami .

Kura jak uzdrowiciel

  • Rosół Z Kurczaka Rosół to lekarstwo. W tym celu zasługuje na uznanie na całym świecie, głównie ze względu na swój charakterystyczny smak i zachęcające efekty. Nasze babcie już powiedziały, że zupa jest chrząknięciem. Tutaj jest trzykrotnie. Z pewnością więcej niż jeden raz w życiu silny bulion pomógł z przeziębieniem, przeziębieniem, gorączką lub niestrawnością .
  • Mięso z kurczaka Mięso z kurczaka jest częścią diety moha, która zabrania innego mięsa. W porównaniu do innych rodzajów mięsa ma niższą wartość energetyczną, ale znajdujemy wyższy odsetek łatwo przyswajalnych białek. Biały mięsień ma wysoki procent białka niż ciemny mięsień , więc kurczak jest najbogatszy w białko .
  • Omnivore. Kura jest stworzeniem wszystkożernym. Utrzymują swoje otoczenie całkowicie czyste. Zbiera wszystkie szczątki, wszystkie szkodliwe owady, kleszcze i doskonale usuwa Twój ogród ze ślimaków. W przeciwieństwie do dużych zwierząt gospodarskich, które zawsze były trzymane w oddzielnej części całego gospodarstwa, kury mają największy przywilej. Na przykład mogliby poruszać się bezpośrednio z ludźmi na podwórku.

Fast food został wymyślony przez niewolników

Kury zaczęły hodować mięso i jaja znacznie później. Ludzie odkryli, że do ich hodowli nie są potrzebne drogie urządzenia ani ogrodzenia. Rozmnaża się szybko i dobrze, może zapewnić część pożywienia poprzez zgrabianie się, a kiedy niektórzy umrą, zostaną rozerwani lub zabrani przez drapieżnika, hodowca nie jest niezastąpioną stratą. Dzięki tym cechom kury osiedliły się nawet w najbiedniejszych krajach świata, w tym w Afryce. Czarni niewolnicy sprowadzeni do Stanów Zjednoczonych byli tak zaradni, że zaczęli smażyć kurczaka. Dzisiaj jest to tak zajęte, że jest to jeden z najpopularniejszych sposobów przetwarzania go na całym świecie.

Ciekawe fakty z historii

Wiemy również, że szlachta trzymała kury i koguty w parkach jako zwierzęta ozdobne. Koguty były hodowane głównie dla popularnej rozrywki - walki kogutów. W naszym kraju ten krwiożerczy spektakl jest zabroniony, ale w niektórych krajach świata konkursy te trwają wesoło. Istnieją również stowarzyszenia profesjonalnych hodowców kur, których zadaniem jest zapewnienie grabieży zwierząt, ochrona puli genowej, a także zwiększenie poziomu ras. Jeśli szczególnie miłe kury i koguty spełniają powyższy standard, zwykle są pokazywane hodowcom na wystawach.