Las z kurczaka lub kura mogą żyć na drzewie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy kiedykolwiek widziałeś drzewo pełne kur? W dzisiejszych czasach jest to absolutnie niewiarygodne, co ostatecznie stanie się podstawową rzeczą w hodowli kur.

Szukamy kur wokół kurnika, w kurniku i na wybiegu, i nie i nie licz. Podnieś głowę i spójrz w górę na gałęzie drzewa. Na pewno tam będzie kura. I dlaczego Kury są ptakami leśnymi ze względu na swoje pochodzenie . Większość ras domowego kurczaka została wyhodowana z kurczaka, który wciąż porusza się swobodnie w lasach i koronach drzew w Azji Południowo-Wschodniej . Tak więc każda kura nie zaprzecza swojemu pochodzeniu nawet po długim czasie spędzonym na składaniu jaj na potrzeby ludzkie.

Jak wygląda las kurny?

Wyobraź sobie odpowiednią obudowę , która ze wszystkich stron jest gęsto obsadzona drzewami, krzewami i bylinami. Wszystkie liście z drzewa, jagody, mieszanki ziół, nasion lub kwiatów służą następnie jako pokarm dla kur biegających tak długo, jak to możliwe.

  • Lato Kury najbardziej lubią morwy, a ich owoce stopniowo spadają na ziemię między czerwcem a sierpniem . Dzięki wysokiej zawartości białka stanowią doskonałe źródło dla kur. Białko jest jednym z niezbędnych pomocników w tworzeniu jaj. Tu i tam kury jedzą jeżynę lub truskawkę. W tym okresie mają bardzo zróżnicowaną dietę .
  • Jesień We wrześniu do gry wchodzi jesienny pas pnia, który składa się z kilku odmian jabłoni. Jabłonie są często otoczone mniejszymi zaroślami, a drzewa z kolei liśćmi. Liście tych drzewostanów powoli opadają i, jak wiadomo , wiele małych stworzeń żyje pod liśćmi. Breberki w postaci różnych robaków, dżdżownic i owadów z pewnością będą kolejną doskonałą ucztą dla kur . Pomimo tego, że kury mogą oddawać się ulubionej działalności, jaką jest grabienie.
  • Zima Zimowy sektor wybiegu dla kur powinien składać się z dzięcioła , kilku zimowych odmian jabłoni i żywopłotu. W październiku z zlewu zaczyna dojrzewać prawie pół metra strąków . Strąki na drzewie utrzymują się przez całą zimę do wiosny. Jeśli kilka z tych drzew będzie również stać w twoim kurnym lesie, zdecydowanie nie musisz się martwić o jedzenie podczas zimy i mrozów. Podobnie są pomarańczowe jagody rokitnika. Trwają na gałęziach przez całą zimę i są niezwykle pożywną dietą dla kur , która wspiera ich zdrowy wzrost i wydajność produkcji jaj.

Ochrona przed drapieżnikami

Dojrzały las kurny sam w sobie stanowi naturalną ochronę przed atakami z góry. Dzięki wysokim drzewom zapewnia wystarczające schronienie przed drapieżnym ptakom. Innym rozwiązaniem jest również dobrze zapieczętowana kurnik , który można zbudować w dowolnym miejscu w kurniku. Ale trzymaj w nim kury tylko w nocy, aby były chronione przed niebezpiecznymi zwierzętami, które polują głównie w nocy.


Ten system lasów pastewnych stara się najlepiej naśladować bezobsługowe funkcjonowanie naturalnego ekosystemu . Wszystkie rasy kur żywią się jak najwięcej owadami, owocami, jagodami i roślinami, które znajdują. Składniki odżywcze, których potrzebują drzewa i krzewy, są następnie zwracane do gleby w postaci odchodów kurcząt. Cykl składników odżywczych jest zatem idealnie zamknięty, a ekosystem działa przy minimalnym nakładzie zewnętrznym i bez większych interwencji człowieka.

Jeśli chcesz obniżyć koszty żywienia, kurny las jest oczywistym wyborem. W kurnym lesie żadna kura nigdy nie będzie cierpieć.