Dziobanie lub kanibalizm z kurczaka

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy obserwujesz mniej kłótni, wyskubywania, a nawet gołych szyi w hodowli kur?

Jeśli tak, to masz poważny problem, który nazywa się kanibalizmem w najtrudniejszej fazie . Ten w kurach budzi zapach i smak krwi z przykutej kury. Zjawisko to może wystąpić u dowolnej kury, niezależnie od jej wieku i rasy. To zachowanie jest niedopuszczalne i musi zostać przez ciebie powstrzymane tak szybko, jak to możliwe, dopóki nadejdzie czas.

Dlaczego występuje dziobanie

Ten zły nawyk jest typowy dla kur hodowanych w nieodpowiednich warunkach. Zazwyczaj oznacza to głównie brak miejsca lub dużą liczbę kur na małej przestrzeni. Czasami zdarza się, że kury znudzą się tym niechcianym zachowaniem . Nie mogą dziób, np. Ziarna i trawy. Szukają więc ucieczki i dziobią swoich przyjaciół .

Co zrobić z haczykowym kurczakiem

Kura prześladowana jest zwykle zestresowana, często ma stan zapalny skóry, czasem może zacząć krwawić. Dlatego należy interweniować jak najszybciej i pomóc biednej kurie. Zwykle wystarczy na chwilę oddzielić go od stada, pozwolić mu się zregenerować , aby jego rany się zagoiły i odrosły. Ważne jest również dostosowanie praktyk hodowlanych i wykluczenie kur niosek z hodowli. Zwykle wystarczy kilka dni w izolatce. Możesz także wypróbować jeden z możliwych sposobów wyeliminowania tego złego nawyku, możesz odnieść sukces.

5 sposobów na usunięcie dziobania

  • Zapobieganie Dostarcz kurom wystarczającą ilość witamin i minerałów. Duży i wytrzymały wybieg - staraj się bawić, aby nie nudzić się i nie dziwić. Rozumiemy przez to na przykład przycinanie główki kapusty lub główki buraka. Możesz także wrzucić kilka ziaren zboża do słomy i zobaczyć, jak je podniosą. Czasami pomaga również ustawić odpowiednią intensywność światła.
  • Spray przeciw kanibalizmowi. Opryskiwana kura pachnie jak inne kury , więc nie ma niebezpieczeństwa, że będą się dziobać. Opryskiwanie należy powtarzać kilka razy w tygodniu.
  • Okulary przeciw dziobaniu. Jest to pomoc hodowlana, która jest przymocowana do dziobów i przymocowana nad nozdrzami kur. Kura straci wzrok sztucznie, więc nie zobaczy drugiego drobiu, który mogła dziobać. Możesz zdjąć okulary w dowolnym momencie lub, jeśli to konieczne, ponownie je założyć. Możesz kupić okulary w każdej jakości potrzeb rolniczych. Są one w większości wykonane z tworzywa sztucznego.
  • Mączka z krwi. Nie suszono ich pełnej krwi. To krew z żywego inwentarza . Jest dodawany do mieszanki paszowej raz w tygodniu. Dobrze się rozpuszcza i ma typowy aromat. Kura wyczuwa to w niewielkim dozowaniu. Jego smak zapobiega smakowi podartych piór, na których zawsze pozostaje krew.
  • Kauteryzacja dziobów. Nie skracali ani nie przycinali dziobów. Procedura jest nieodwracalna i jest wykonywana za pomocą specjalnego urządzenia zwanego kauteryzacją dzioba. Kury w finale mogą jeść, ale nie mogą już dziobać.

A jeśli to nie zadziała, zupa z kurczaka jest najlepszym rozwiązaniem .