5 pokarmów, które na pewno zdobędziesz dzięki kurom

Blog Opublikowano 20.04.2020

Usuń kury ze stereotypowego jedzenia. Zaoferuj im smakołyk, który zwiększa ich układanie.

Są pokarmy, które uszczęśliwią twoje kury i przyniosą w zamian więcej jaj o lepszej jakości.

Owoce i warzywa

Jesienią mnóstwo ogrodu, którego nie zdołasz konsumować ani zachować, poświęcić kurom. Wasze świeże owoce i warzywa oderwałyby wam ręce. Pobierają witaminy z owoców i uzupełniają niezbędne minerały . Należy zwrócić uwagę na świeżości owoców. Zgniłe i spleśniałe owoce nie należą do kur. Zrobiłbyś więcej szkody w kurniku niż przyjemność.

Seeds Nasiona słonecznika

Jesienią można również zbierać owoce z wiosennego siewu słonecznika. Nasiona słonecznika są ulubionym olejem każdego drobiu. Zawierają do 45% oleju, lecytyny, prowitaminy A i innych korzystnych substancji. Dodanie nasion do paszy zapewni kurom błyszczące pióra . Zimą stają się doskonałym źródłem energii dla kur. Traktuj kurczaki, ale nie przesadzaj, aby stać się grubym.

dyni

Wszystkie tykwy są dość łatwe do uprawy. Wbij nasiona w ziemię i nie zastanawiaj się, co zbierzesz jesienią. Dynie zawierają przeciwutleniacze, karoteny i inne substancje, które pomagają wzmocnić układ odpornościowy twoich piwnic. Dzięki karotenom żółtka stają się jeszcze bardziej pomarańczowe. Ponadto dynie i nasiona dyni przyczyniają się do naturalnego odrobaczania kur.

Czy odpowiedni stos dyń zrodził naprawę? Użyj go jako kija do swojej urody kury.

Zr Ziarno kukurydzy

Zimą podawaj kurczaki kukurydzy z żółtymi ziarnami. Będą czerpać z tego dużo energii . W ciągu roku będzie promować wzrost mięśni, produkcję jaj i bogaty kolor żółtek jaj . Uwaga na tucz drobiu. Nie przesadzaj z kukurydzą. Skórka białych kur może stać się żółta, podobnie jak białe pióra.

Buckthorn

Kury chętnie uwolnią cię od nadwyżek rokitnika zwyczajnego. Dodaj je świeże lub suszone jagody . Jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy jagodami, powieś na ogrodzeniu całych gałązek, kury poradzą sobie z kolekcją. Ten przysmak poprawi produkcję jaj , masę ciała i jakość piór kur.