Drapieżniki z kurczaka, które wybrały kurnika raz lub dwa

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jako właściwy hodowca z pewnością chcesz chronić swoje kury przed każdym niebezpieczeństwem. Nie ma nic smutniejszego niż nie liczenie odpowiedniej liczby, gdy gonisz kury, albo Boże zabraniaj znajdowania zwłok kurczaka w kurniku. Kim są twoi arcy wrogowie? Poznaj taktykę drapieżników kurzych i zwiększ swoje szanse na doskonałą ochronę kur.

Istnieje wiele stworzeń, które lubią kurniki, jaja, karmienie, kury i same kury. Z kim możesz walczyć

  • Cat . Nawet twoja spokojna i czuła kula może zamienić się w żądną krwi bestię, niż można by to powiedzieć szewcowi. Oprócz myszy łownych pociąga ją również małe kurczaki . Polowanie nie jest to kwestia przetrwania, ale gra z nimi w kotka i myszkę. Po prostu dobrze się z tym bawią i nadal cieszą się pysznym mięsem. Głodny kot, który poluje w nagłych wypadkach, może poradzić sobie z dorosłą kurą. Uważaj więc na zabłąkanego kota!
  • Pies Twoje drugie zwierzę również stanowi podobne ryzyko. Niektóre psy mogą wykazywać instynkty łowieckie , które trudno jest uciec. Większość ras jest wystarczająco duża, aby dać kurę i wziąć ofiarę. Wiele zależy od twojego wychowania i posłuszeństwa psa.
  • Lis . Nie na próżno ktoś jest przebiegły jak lis. Na obrzeżach wiosek lub w pobliżu lasów wizyta lisa w kurniku nie jest rzadkością. Jego spryt nie pasuje do ciebie, uważaj, aby cię nie przechytrzyć. Warto spróbować świeżego mięsa z kurczaka . Nawet słońce nie powstrzyma jej przed odwiedzeniem kurnika. W dowolnym momencie biegnie przez dziurę w ogrodzeniu.
  • Łasica i kuna . Te dwie zwinne dziewczyny częściej pojawiają się w kurniku w nocy. Przyciągają je świeże jaja , ale mogą też wchodzić do kur. To zabawna gra pościgowa, w której twoja kura nieuchronnie straci.

Na pierwszy rzut oka słodkie zwierzak, którego nie chcesz spotkać w kurniku. Kuna może zrobić wiele psot.

  • Szczur i szczur Szczury i szczury wabią jedzenie do kurnika, ale ślizgają się również na jajach lub małej pisklę. Ich wizyta w kurach jest również nieprzyjemna, ponieważ ci nieproszeni goście mogą przeszkadzać im, gryząc lub atakując.
  • Myszołów i inne ptaki drapieżne. Kiedy twoja zagroda wygląda, jakby ktoś podarł kołdrę, być może zaszczycił cię drapieżny ptak. Potrafi wziąć młodą kurę w szpony i nie boi się tego robić nawet w południe.
  • Snake Być może trochę nieoczekiwanym gościem kurnika może być wąż, który chciał świeżych jaj . Kura po prostu straszy, ale ich nie rani.

Jak przed wrogami hen skutecznie chronić przeczytać tutaj .