Co przyniesie ci hodowla strusi?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy chciałbyś w końcu duże jajka? Korzystnie około 1,5 kg? Jeśli masz co najmniej 1000 m2 wolnej przestrzeni w domu, możesz sobie na to pozwolić. Zacznij hodować strusie. Z wyjątkiem dużej zagrody ten biegnący ptak nie będzie potrzebował więcej od ciebie.

Strusie mają kilka zapisów w światowym imperium. Największy na świecie ptak, który ma 2,5 metra wysokości, waży około 150 kg i żyje średnio 30 lat, pochodzi z Afryki. Jego oczy są największe, jakie można znaleźć u zwierząt lądowych. Ma również najdłuższą szyję ze wszystkich ptaków. Ma również bardzo długie jelita , dzięki czemu prawie idealnie trawi swoje pożywienie. Cały proces trawienia trwa do 48 godzin.

Obudowa strusia

Chociaż struś nie może latać, jego długie nogi mogą go przenosić z prędkością do 60 km / h . Dlatego potrzebuje ogromnej przestrzeni do biegania. Hodowla naśladuje środowisko naturalne. Dlatego najlepiej jest wyhodować triadę - jednego samca i dwie samice . Zgodnie z przepisami dotyczącymi takiej triady potrzebujesz zaledwie 0,1 ha najlepiej w cichym miejscu. Strusie widzą i słyszą bardzo dobrze. Przerażają i hałas nie jest dla nich dobry. Pomieszczenie powinno być czyste bez drzew.

Ustawodawstwo reguluje również wysokość ogrodzenia ogrodzenia. Pozwól na budowę ogrodzenia o wysokości co najmniej 1,8 metra . Po pierwsze, będziesz mieć pewność, że strusie nie poprowadzą cię do następnej wioski, a także upewnisz się, że żadne inne zwierzęta nie odwiedzą zagrody. Pogoń za strusiem z psem może się nie udać. W obudowie należy zbudować obudowę z trzech stron pokrytych oraz z możliwością oddzielenia samców od samic.

Struś jest dość łatwy do nakarmienia. Duża obudowa pozwala mu szukać jedzenia. Dodaj siano, sianokiszonkę lub zielonkę . Dodaj rośliny okopowe i zboża . W okresie rozrodczym można karmić mieszanką PSN1.

Dlaczego rodzą się strusie?

W związku z wydajnością strusia najpierw natkniesz się na ogromne jajka i prawdopodobnie mięso. Ale czy wiesz, że możesz również używać cennej skóry, piór lub tłuszczu ze strusia?

  • Jajka Samica może złożyć 30–80 jaj o wadze do dwóch kilogramów w okresie nieśności. Jedno takie jajko wydawane jest na 24 kury i zjada do 10 osób . Ponadto zawiera bardzo mało cholesterolu. Cenne są również muszle, z których można zrobić niezwykłe pisanki .
  • Mięso Naprawdę nie spodoba ci się strusie mięso z piersi, ponieważ struś ma niemięśniowy płaski mostek. Ale znajdziesz na nim plecy i nogi . Czerwone mięso strusie jest doskonałe ze względu na niską zawartość tłuszczu i możesz zrobić z niego świetny stek.
  • Skóra Skóra strusia jest ceniona podobnie jak skóra krokodyla . Odporny na zużycie i wodoodporny. Jeden struś ma prawie 1,5 m2 skóry.
  • Pióra Najcenniejsze są białe eskadry męskich skrzydeł . Robią z nich fanów lub po prostu dekorują. Pióra można uzyskać przez łzawienie lub ścinanie.

Hodowla strusia po prostu się opłaca. Ponadto może stać się twoim przyjacielem i doskonałym strażnikiem . Strusie z strusiami i strusiami po prostu cię zabawią.