Jak kaczki się rozprzestrzeniają

Blog Opublikowano 20.04.2020

Hodowcy kur musieli przyzwyczaić się do jesiennego odchwaszczania. Ważne jest, aby kury w nowej sierści były przygotowane na spadek temperatur zewnętrznych. Co z kaczkami? Czy on też przechodzi przepracowanie?

U kaczek utrata piór jest nieco inna. Niezbędne jest, aby mogły latać cały czas - zwłaszcza te dzikie. Dlatego ich pióra zmieniają się szybciej . Kierunek mycia jest taki sam jak u kur - od tyłu głowy przez ciało do ogona, ale cały proces zajmuje tylko sześć tygodni .

Pierwsze pióra

Kiedy kaczuszki dorastają do 6 tygodni, czeka na nich pierwszy wzrost piór. W tym czasie nie stwierdzono różnic między mężczyznami i kobietami. Szybko pokonują ten okres dojrzewania, a kilka tygodni później zaczynają wyhodować pióra, które różnią się w zależności od płci . Następnie możesz łatwo stwierdzić, czy kaczątka lub kaczki biegają po twoim podwórku.

  • Osoba dorosła. Kaczki hodowlane, podobnie jak dzikie kaczki, wędrują tylko raz w roku przy przejściu od wiosny do lata . Używają piór do wyłożenia gniazda , które pozostaje przyjemnie miękkie, aby wydobyć młode.
  • Kaczuszki Ani kaczki, ani ona nie mogą latać w tym czasie. Dlatego budują gniazda na skraju stawów, aby szybko mogły się schować wraz ze swoimi młodymi przed atakiem drapieżnika.

Kaczki mają to inaczej

W wieku dorosłym kaczki barwią się znacznie bardziej niż kaczki. Myją się dwa razy w roku. Pod koniec zimy zaczynają się zmieniać w kolorową kurtkę , która przyciąga kobiety do wiosennego krycia . W tym myciu weselnym ich pióra są tylko częściowo zmieniane. Po udanym kryciu mycie jest zakończone. Ich kolorowe pióra zastępują pióra kamuflażowe , w tym czasie są bardzo podobne do samic. Kamuflaż służy jako ochrona podczas sezonu łowieckiego . W przeciwieństwie do kobiet zachowują zdolność latania nawet podczas sezonu prania. Mogą lepiej chronić siebie i kobiety z młodymi ludźmi przed atakami drapieżników.

biała woda GIF

Po kryciu samiec zmienia się w podobny płaszcz jak kaczka .

Hodowla kaczek w hodowli

Chociaż twoi więźniowie mają przyjemniejsze życie niż ich dzicy krewni, nie mogą uniknąć mycia. Łatwo można stwierdzić po tym, że w zagrodzie wygląda na to, że pada śnieg, ktoś podarł kołdrę lub zaatakował ją drapieżnik. Pióra będą wszędzie i wiele więcej. Twoje kaczki mogą być nieco mniej aktywne niż zwykle i na pewno zmniejszą ilość nieśności . Jest to naturalne, ponieważ zmiana piór oznacza zwiększony wydatek energetyczny .

Jak możesz im pomóc w tym okresie?

Zwiększone spożycie pokarmu na pewno Cię nie zaskoczy. W rzeczywistości nie musisz robić nic więcej. Kaczki potrzebują tylko wyższej dawki pokarmowej, a jeśli dodasz białka roślinne , będą cię kochać. Dodaj bazylię, koperek, estragon lub natkę pietruszki . Pomogą również resztki mięsa lub ryb . Zdecydowanie nie zalecamy karmienia pokarmem przeznaczonym dla innych zwierząt, takich jak koty. To raczej skrzywdzi twoje kaczki.