Podajnik krokowy oszczędza czas i pieniądze

Blog Opublikowano 20.04.2020

Samoobsługa kurczaka w formie automatycznego karmnika może uchronić Cię przed odwiedzaniem innych ptaków lub gryzoni. Oszczędza to również pieniądze na wykopywaniu ziarna z tac. Co więcej, dzięki zbiornikowi możesz przez kilka dni karmić swoją głowę.

Podajnik działa na zasadzie ruchomej pokrywy . Gdy kura dostanie się na pasek dostępu , mechanizm otwiera pokrywę i umożliwia karmienie . Po zeskoczeniu z okienka pokrywa jest ponownie opuszczana, a podajnik zamyka się .

Zalety podajnika

Inne zwierzęta niż kurczaki zwierząt domowych często zaglądają do karmy dla kurczaków. Ptaki i gryzonie mogą zwiększyć spożycie paszy nawet o połowę . Nie stanie się to dzięki podajnikowi krokowemu. Ponadto ci nieproszeni goście często noszą pasożyty i pasożyty , które następnie rozprzestrzeniają się na stado. Więc częściowo eliminujesz to ryzyko.

Zobacz, jak Twój karmnik jest niedostępny dla innych zwierząt w praktyce:

Jak wybrać odpowiedni podajnik

Możesz kupić lub łatwo zrobić podajnik. Podejmując decyzję, weź pod uwagę rodzaj paszy, którą chcesz karmić, i rozmiar stada . Możesz wybrać typ bez tacy, odpowiedni do karmy zwilżonej i kiełkowanej. Do karmienia na sucho idealny jest typ zbiornika . Jeśli wybierzesz odpowiedni duży podajnik, dieta będzie trwać od 5 do 14 dni bez posypywania .

Umieść podajnik pod dachem , gdzie nie będzie na niego padać, i na twardej powierzchni , takiej jak deska.

Jak nauczyć kury chodzić

W pierwszych dniach twoje kury będą trochę z nowego karmnika. Pozostaw podajnik otwarty przez pierwsze 3 dni, aby dowiedzieć się, że jest to nowe źródło paszy. W drugiej fazie użyj kołka, aby upewnić się, że pojemnik na paszę pozostaje uchylony , kury zobaczą ziarno, ale będą musiały wejść na bieżnik i otworzyć karmnik, aby pozwolić im jeść. W następnym etapie kury będą mogły żartobliwie nauczyć się wspinać się na bieżnik. Możesz pomóc im posypać ziarnem wokół podajnika . On wie gdzie on jest. Zdolność chodzenia jest również przekazywana młodym kurom, które zostaną dodane do stada.

Zobacz, jak lubią dziewczyny z takiego karmnika: