Czy twoje kury muszą przyciąć skrzydła?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Lubią wykorzystywać umiejętność latania i pokonywania przeszkód, gdy czują, że trawa jest bardziej zielona za płotem. Jeśli masz dość regularnego chodzenia do sąsiadów po swoje dziewczyny, zastanów się nad podcinaniem skrzydeł. To nie jest bolesne, a jeśli to zrobisz, unikniesz stresu.

Zanim zaczniesz przycinać skrzydła, zastanów się, czy jest to naprawdę konieczne . Szczęśliwe kury nie trzeba latać n i bardziej ekologiczne i trzymał podwórko. Obserwuj stado przez kilka dni, aby zobaczyć, czy mają tendencję do opuszczania ciebie. Jeśli usuniesz przyczynę , kury znów polubią ją w domu. Ponadto niektóre rasy kur są tak ciężkie, że skrzydła nie mogą przenosić i nigdzie jechać. Na ziemi na pewno będą księżyce lub przysługi .

Jeden lub oba

Ogólnie rzecz biorąc, do przycinania, wycięcie pierwszych sześciu eskadr na jednym skrzydle pozbawi kury równowagi . Kiedy próbuje wystartować, zostaje przetransportowany na bok i spada na ziemię. Niektórzy hodowcy zauważyli, że przecięcie jednego skrzydła nie wystarczy . Wiele aktywnych kur szybko poradziło sobie z tym upośledzeniem i udało się pokonać przeszkody stojące za głosem serca kurczaka. Spróbuj sam, jak twoje kury będą się zachowywać w praktyce.

Najważniejsze jest zachowanie spokoju kury i znalezienie odpowiednich piór w eskadrze.

Przycinanie bez bólu i stresu

  • Praca zespołowa Przycinanie eskadr jest łatwiejsze na pół. Znajdź partnera i przygotuj ostre nożyczki .
  • Głównie spokojny. Podczas obchodzenia się z nią nie wolno straszyć kury. Stres związany z cierpieniem może na jakiś czas przestać leżeć. Podchodź więc do kury powoli , spokojnie i porozmawiaj z nią . Połóż jedną rękę pod kurą - najłatwiej od przodu do tyłu. I mocno złap jej nogi. Połóż drugą rękę na plecach, aby nie machała skrzydłami. Trzymaj dziewczynę blisko ciała, a następnie owiń ją ręcznikiem. Niech spojrzy tylko jedno skrzydło. Teraz sztuczka: odwróć kury do góry nogami . Uspokoi się i ustąpi.
  • Znajdź odpowiednie pióro. Rozłóż skrzydło w pełni i znajdź kolce, które są najbliżej końca skrzydła . Zwykle są dłuższe niż inne pióra i mogą być inaczej zabarwione. Uważaj na nowo wyhodowane pióro , które można rozpoznać po czerwonawym kolorze. Wciąż jest krew. Cięcie kury spowoduje ból i poważną utratę krwi.
  • Wytnij. Kiedy masz pewność, że znalazłeś właściwe pióro, możesz je wyciąć . Najlepiej sześć kolców około jednej trzeciej od dołu .
  • To też nie bolało. Zdejmij nożyczki i puść kurę. Gratulacje, to koniec! Pamiętaj, że ten proces czeka na Ciebie co roku . Podczas jesiennego kpina z kur, kolce odrosną. I że to naprawdę nic, ten film pokazuje: