Przygotuj się na wystawę drobiu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jeśli jesteś doświadczonym hodowcą i masz w domu fajną kurę, możesz poszukać wystawy drobiu.

Jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych zasad , możesz przynieść do domu oprócz miłego doświadczenia i uznania . Jak przygotować piękno wystawy i na czym polega wystawa?

Idealny wiek

Bardzo ważny jest wiek twoich kur . Jeśli chcesz wziąć udział w wystawie, pamiętaj, że będziesz musiał wcześniej zaplanować wylęganie. A wymóg? To musi być w sam raz. Młode kurczaki nie nadają się na wystawę. Kury muszą być dojrzałe i dojrzałe . Wręcz przeciwnie, zbyt stare kury mogą zostać zarośnięte i nie da się z nimi nic zrobić.

Nie lekceważ przygotowania

Nie myśl, że możesz przynieść na wystawę tylko kurczaka. Oczywiście zależy to również od rasy . Częścią wystawy jest ocena cech hodowlanych, które kura powinna spotkać. Powinieneś naprawdę wybrać najlepsze kawałki swojej rasy, a to zależy w dużej mierze od opieki i ilości czasu poświęcanego drobiu. Powinniśmy pomyśleć o ich budowie i wieku od wyklucia.

5 podstawowych parametrów kur wystawowych

Waga . Waga w sam raz. Moorhen nie może być przekarmiony , ale nie zbyt cienki. Doświadczeni hodowcy sami wiedzą, jaka dawka pokarmowa jest odpowiednia dla kur i jaki powinien mieć skład.

Ital Vitality. Oczywiście kura pokazowa nie może cierpieć na żadną chorobę .

Upierzenie. Wtapianie jest jednym z najważniejszych parametrów. Wskazuje wygląd wystawionej kury i dlatego powinien być naprawdę wypielęgnowany i ładnie zabarwiony. Oceniane są również różne pióropusze, brody i pierzaste stopy. Krótko mówiąc, jakość piór nie jest bez znaczenia.

dzwonienie. Drób musi być obrączkowany i oznakowany zgodnie z obowiązującymi normami.

Szkolenie. Jeśli planujesz wystawę kurczaków, przygotuj do niej kury z wylęgarni . Trenuj właściwe podejście , spokojne zachowanie i socjalizację .

Pamiętaj, że wystawa jest stresującą sytuacją dla kurczaków. Zastanów się dokładnie, czy twoja kura może poradzić sobie z atakiem ludzi, zmianami i zmianami w otoczeniu. To wielki atak zarówno na nią, jak i na twoją psychikę. Lista aktualnych wystaw tutaj >>