Co robią wszystkie kończyny kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Anatomia i podstawowe funkcje stóp kurnych lub co powinieneś wiedzieć o kończynach kurnych.

Szkielet kończyn ptaków, w naszym przypadku Moorhen, jest mocno zmodyfikowany . Jednak kura ma, jak każde inne stworzenie, przednie i tylne kończyny. Przód jest jednak przystosowany do latania i razem z piórami tworzy skrzydło . Dlatego tylne kończyny pełnią wiele funkcji.

Informacje, bez których nie możesz się obejść

Większość ras kur ma cztery palce u nóg . Trzy z nich są otwarte i skierowane do przodu , a czwarty palec, zwany także pazurem , wskazuje do tyłu i zapewnia wsparcie dla kur. Krótko mówiąc, kury mocno trzyma stopy na ziemi. Niektóre rasy, takie jak dziwaczne , hudankowe lub głupkowate, mają pięć palców.

Kolor i wygląd

Dolna część nóg, zwana także stopami , nie jest podparta, smukła, a kolor różni się w zależności od rasy. Stopy pokryte są narożnymi łuskami o różnym kształcie i kolorze. Na kogutach spotykamy ostrogi z ostrogami . Jest to bezkrwawy cypel używany przez koguty w walce.

Nogi kur mają wiele do zrobienia w ciągu dnia.

Co robią ślepe stopy

  • Chodzenie - podstawową funkcją jest bez wątpienia chodzenie. Kury tylnych nóg utrzymują równowagę, a ich stopy są solidnym podparciem.
  • Pływanie - Jedną z funkcji tylnych nóg Moorhen jest także umiejętność pływania .
  • Bieganie - wiele kur biegnie szybciej, niż można by się spodziewać. W niebezpieczeństwie mogą biec z prędkością do 9 mil na godzinę.
  • Grabienie - niektóre kury mają silne i wyszukane nogi. Powodem jest grabienie .