Rozmowa z kurami jako pożyteczny lek

Blog Opublikowano 20.04.2020

Komunikuj się ze swoimi kurami. Przynosi upragniony owoc hodowlany.

Czy od czasu do czasu rozmawiasz ze swoimi kurami? Nie jesteś szalony? Komunikacja z mieszkańcami Twojego podwórka jest korzystna zarówno dla ciebie, jak i dla twoich kur. Dajesz im poczucie zainteresowania i uwagi . Kury są bardzo uważne, a nawet okazjonalne przemówienia mają na nich korzystny wpływ .

Nasze babcie rozmawiały z kurami

Wielu z was wciąż pamięta kilka scen, w których nasze babcie nie brały serwetek, a pierwszy krok do zagrody nie wahał się eksterminować kur. Połowa poważnie, połowa miłością. Kury podążały za nimi z entuzjazmem na każdym kroku .

Czuli się zainteresowani . Kury nie dostrzegają słów, których używasz, ale ton głosu, który do nich mówisz.

Uwaga = szczęśliwa kura

A szczęśliwa kura jest równoznaczna z gładkim składaniem ładnych jaj i zdrowym dobrostanem ciała i ducha . Umysły kurnych dziewcząt są bardziej złożone niż nam się wydawało. Dlatego nie lekceważ komunikacji .

Jeśli twoje kury będą regularnie poświęcać łatwiej rozpoznać początkowe zmiany w stadzie lub pojawienie się problemu.

Smakołykami może być praktycznie każdy. Umieść kilka kur tam iz powrotem, a będzie ci łatwiej.

Inne pozytywne

Na przykład rozwinięcie pewnego rodzaju komunikacji z kurami pozwala szybciej przywołać kurę. Z biegiem czasu możesz je przeszkolić pod kątem szeregu działań , są bardzo łagodne. Kury częściowo oswoją komunikację, co oznacza, że wolą zostać w domu i nie złapać ich „zbłąkanych”.

Jak kontynuować

  • Nie musisz przestrzegać żadnych ścisłych procedur . Działaj zgodnie ze swoimi instynktami . Po prostu porozmawiaj z kurczakami i nie ma znaczenia, co im powiesz.
  • Z czasem przyzwyczają się do każdego poziomu głosu .
  • Niektóre rasy będą miały trudniejszą pracę, ponieważ charakteryzują się silnym uporem . Inni w zasadzie natychmiast wskakują w twoje ramiona i lubią upierzenie . Wybierz więc swoje podejście zgodnie z charakterystyką swojego stada. Czy reaguje łatwo, czy jest bardziej zajęty.
  • Pamiętaj! Prawie wszystkie zwierzęta są spożywane przez żywność . Kury będą łatwiejsze do zdobycia, jeśli będziesz je wychowywać nie tylko na podstawie komunikacji , ale także dobrze ułożonego zdrowego jedzenia .

W poniższym filmie możesz się zabawić nad tym, jak oswoić kury i do czego zdolna jest ta cała udomowiona kura.