Kura w mieście? Nawet hodowla na małym obszarze może przynieść owoce

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy chcesz zjeść domowe jajka? Zdobądź kury, mogą być trzymane na mniejszej przestrzeni.

Nawet w mieście można w pełni hodować kury , aby prosperowały i były zadowolone. Oczywiście nie można kupić kury bez posiadania ziemi (lub dzierżawy). Musisz gdzieś trzymać kury.

Dekrety, dekrety i dekrety ponownie

W Republice Czeskiej nie ma prawa , które ogólnie zabraniałoby mieszkańcom miasta hodowli drobiu . Jednak dekrety stają się przeszkodą. Niektóre miasta nakładają pewne ograniczenia w celu zachowania wspólnego dobra . Zdecydowana większość jego mieszkańców miast daje wolność i że ma zamiar rozpocząć w ogrodzie trzymać kury, nie trzeba zgłosić się do nikogo.

Obserwuj swoich sąsiadów

Zamiast obrzędów miejskich powinieneś skupić się na swoich sąsiadach . Dla tych twoja hodowla może leżeć dość głęboko w brzuchu . Jeśli jesteś zainteresowany utrzymywaniem przyjaznych stosunków sąsiedzkich , poinformuj ich o swojej decyzji o utrzymaniu kur. Ale wybór należy do ciebie.

Jeśli dbasz o swoje kury, nie powinno być już poważniejszych problemów.

Przestrzeń odgrywa rolę podstawową

Obowiązuje prosta zasada: im większa fabuła , tym lepiej. Ale będziesz miał twardy hektar ziemi w mieście, który zaoferujesz personelowi kurczaków. Pomimo wszystkich ograniczeń, przestrzegaj zasad, że dla twojego szczęścia jedna kura potrzebuje co najmniej 10 m 2 powierzchni . Najbardziej idealna jest 20 m 2 . Z terenu twojej ziemi będzie to zależeć od tego, ile kur możesz za to kupić.

Nie możesz zapomnieć o zarezerwowaniu miejsca dla kurnika . Zdecydowanie dostosuj jego rozmiar do swoich możliwości przestrzennych, a jednocześnie weź pod uwagę wielkość stada kurczaka .

Jeśli zdecydujesz się wybudować dla kur ładny dom z cegły , napotkasz tu przeszkodę. Musisz uzyskać pozwolenie na budowę. Nie potrzebujesz żadnych pozwoleń na drewniane budynki .

Hodowla kur w mieście wymaga dokładniejszego planowania.

Jak zorganizować padok

Obudowa musi mieć wystarczające możliwości kur się nudzić przez cały dzień, a nie starać się wykorzystać w niepożądany sposób (np oštipováním). Zabierz swoim dziewczynom zabawki z kurczaka na wybieg, daj im możliwość kopania , palenia . W upalne dni stwórz dla nich wystarczająco dużo miejsc z cieniem na wybiegu .

Gdzie z nim pójść

Spodziewaj się odpadów po kurach. Ale gdzie to umieścić?

  • Opakowania i pozostałości żywności należy usuwać wraz z odpadami komunalnymi .
  • Resztki niewykorzystanych owoców lub warzyw , które ożywiają dietę kur, należy pozbyć się w bioodpadach .
  • Będzie więcej pracy z kurami i zużytymi ściółkami . To, jak dokładnie sobie z nimi poradzić, jest przedmiotem nowelizacji ustawy o nawozach . Aby uprościć pracę, wykorzystaj te odpady do nawożenia ogrodu .