Znajdź odpowiednią nianię z kurczaka w czasie wakacji

Blog Opublikowano 20.04.2020

Odejść czy nie odejść od kurcząt… A kto powierzyć je w przypadku wzajemnej separacji? A na co uważać?

Czy masz również problem z tym, kto pilnuje twoich kur, gdy chcesz na kilka dni odejść z kurnika i rozejrzeć się po świecie? Czy jesteś jednym z tych, którzy wolą pozostać w domu każdego roku, ponieważ nikt nie musi opiekować się kurami? Znalezienie odpowiedniej niani z kurczaka jest często trudnym problemem.

Kiedy kury staną samotnie

Jeśli jesteś z dala od swoich kurczaczek przez dzień lub dwa i masz pomysłowo zaprojektowany system otwierania i zamykania kurnika za pomocą automatycznych drzwi , nie musisz się martwić o pozyskanie opiekunki do dziecka. Posypać kury więcej żywności i wlać dużo wody (w tej sytuacji lepiej służyć poidła i karmniki , że zrezygnowanie stopniowo zawartość).

Jeśli się nad tym zastanowisz, kury przetrwają bez ciebie przez krótki czas. W tej sytuacji uważnie obserwuj prognozy pogody , naprawdę gorąca pogoda może skomplikować twoje plany.

Po co kupować nianię z kurczaka

Dłuższe podróże od drobiu wymagają już alternatywnej opieki . Jeśli są to naprawdę krótkie wakacje, możesz poprosić sąsiada lub krewnych o sprawdzenie kur. Na dłuższe wyprawy warto poszukać hodowcy erudycyjnego , którego kury będą jak z bawełny.

Pytasz dlaczego Ponieważ zdrowie kur to nie tylko zrywanie jaj, nalewanie jedzenia i otwieranie kurnika rano (i zamykanie ich wieczorem)… ale sam o tym doskonale wiesz.

Zapewnienie prawdziwie doświadczonego kura pod Twoją nieobecność pomoże kurom zarządzać czasem separacji bez stresu i bez zaniedbywania ich opieki.

Jakie wymagania musi spełniać niania?

  • On zna drób. Najbardziej idealnym rozwiązaniem wydaje się znalezienie kogoś, kto ma doświadczenie w hodowli kur . Ale wystarczy osoba, która rozumie zwierzęta . Na przykład hoduje psy, koty itp.
  • Doświadczenie opieki nad dziećmi. Twoja niania z kurczaka musi mieć doświadczenie w ochronie, i znowu, nie ma znaczenia, jakie zwierzęta są przyzwyczajone do ochrony.
  • Ufasz mu. Nie ma nic gorszego niż myślenie przez całe wakacje o tym, czy powierzyłeś swoją farmę właściwym dłoniom . Postępuj zgodnie z zasadami: Zaufaj, ale sprawdź.
  • Rozumie indywidualne potrzeby. Nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, twoje kury mają co najmniej jedną indywidualną potrzebę . Musieli się przyzwyczaić do tego, że odwiedzasz ich w określonym czasie, może wymienisz z nimi kilka słów, podrapiesz je w pióra, nakarmisz ich w określonym czasie. Mają po prostu ustalony harmonogram .

Gdzie się rozejrzeć po niani

Nawet jeśli szukasz długoterminowej niani , możesz dotrzeć do szeregów sąsiadów lub członków rodziny. Musi jednak spełniać wszystkie powyższe punkty.

Spróbuj zapytać hodowców kur, którzy mieszkają w pobliżu twojego domu, ale nie zapomnij zaufać. Możesz również zapytać swojego weterynarza, czy zweryfikował osoby, które nie opiekowałyby się kurami w ramach dodatkowego dochodu.

Kilka słów na zakończenie

Pamiętaj, aby szczegółowo wyjaśnić swojej opiece nad kurą, jak podejść do kur, jaki jest ich harmonogram , do czego są przyzwyczajeni i czego oczekują. W takim razie twój dłuższy wyjazd powinien być całkowicie bezproblemowy, a kury z radością czekają na twój powrót .