Krótki przegląd historii Turcji: od Azteków po teraźniejszość

Blog Opublikowano 20.04.2020

Indyki odgrywały w przeszłości ważną rolę i, na przykład, nadal zajmują ważną pozycję w Ameryce pod względem dziedzictwa kulturowego tego kraju.

Starożytna historia indyków

Indyki odgrywały ważną rolę w okresach Azteków i Majów . Te indiańskie plemiona używały indyków do ceremonii religijnych . Służyły one jako ważny towar handlowy . Ich pióra zostały wykorzystane do stworzenia strzał, opasek i naszyjników, co jest wystarczającym znakiem znaczenia indyków.

Z biegiem lat polowanie na indyka stało się przyjemnością. Zwierzęta te stały się symbolem przyjaźni i boskości , szczególnie w Ameryce, dlatego właśnie Amerykanie umieścili je w Święcie Dziękczynienia .

Z Ameryki do Europy

Przydatność indyków została szybko rozpoznana nawet przez pierwszych osadników podczas odkryć Kolumba, a indyk wraz z pierwszymi odkrywcami dotarł do starego kontynentu, po czym zaczął rozprzestrzeniać się z prędkością rakiety. Niemal natychmiast zyskał wielką popularność we Francji jako absolutny przysmak wśród wysokiej szlachty.

Turcja jako ptak narodowy

W 1776 r. Benjamin Franklin zaproponował indyka jako symbol narodowy . Inni odrzucili tę sugestię mówiąc, że indyk jest próżnym i głupim ptakiem. Ostatecznie Bielik wygrał konkurs na narodowy symbol Amerykanów.

Indyki dzisiaj

W Stanach Zjednoczonych jest to wielki biznes, szczególnie na Święto Dziękczynienia , kiedy żadna amerykańska rodzina nie piecze indyka na uroczystej kolacji. Właśnie dlatego rynek indyków jest tak rozwinięty.

Zasadniczo najbardziej rozpowszechnioną rasą jest szeroka pierś z indyka , która słynie z szerokich i potężnych piersi . Dzięki temu znakowi indyki znacznie zdegenerowały się przez lata i rozmnażały się, więc ich preferencje stały się bardziej niekorzystne. A indyki trudno chodzić w wieku dorosłym.

Hodowcy w ostatnich latach znaleźli popularność w rasach, które są bardziej podobne do dzikiej formy i nie są przeludnione. Te indyki charakteryzują się mniejszym wzrostem i gęstszą strukturą mięsa . Smak ich mięsa zachowuje dziki odcień i jest prawdziwym przysmakiem dla słodkich języków.

Podstawowe fakty o indykach

  • Indyki należą do rodzaju Meleagris i pochodzą z Ameryki Północnej i Południowej.
  • Indyk domowy jest potomkiem dzikich indyków żyjących do dziś.
  • Duże ptaki, które potrafią latać na krótkie odległości
  • Mogą biegać z prędkością do 50 km / h.
  • Dzikie formy indyków regularnie migrowały w całej Ameryce w czasach starożytnych.