Bramin: łagodny olbrzym z rozgałęzionym rodowodem

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kolejna rasa kury, która nie zaskakuje temperatur tropikalnych. Często nazywany królewską rasą wśród kur.

Podstawowa klasyfikacja rasy

Bramini są jedną z największych ras kur . Dlatego waga należy do ciężkich ras . Kura waży do 4,4 kg, koguty 5,1 kg. Ich wielkość jest bezkonkurencyjna wśród najwyższych (kogut osiąga wysokość do 80 cm).

Należą one do grupy ras mięsnych . Mogą również zachowywać się w zmniejszonym wariancie .

Ich korzenie sięgają Azji, skąd pochodzą wiele wieków temu. Brahmanky jest jedną z najstarszych ras kur kiedykolwiek. Hodowla odbyła się w Ameryce Północnej, skąd rozprzestrzeniły się na cały świat.

Wcześniej te kury nosiły nazwy „ćottogram” lub „Szanghaj”.

6 ważnych powodów, by kupić Brahmana

Rozmiar. Sąsiedzi tej rasy z pewnością otrą ci oczy. Twoje kury stają się absolutnie niepowtarzalne . Dzięki swoim rozmiarom z łatwością odstrasza drapieżników . Ich majestat podkreśla bogate upierzenie stóp i wysoka gęstość piór.

życzliwość. Delikatne olbrzymy tych kur wydają się być odpowiednią nazwą dla ich charakteru . Ogólnie są bardzo przyjaźni, uległe, ciche i oswojone. Dobrze tolerowany przez inne zwierzęta i inne rasy kur.

Piękna uroda. Możesz hodować Brahmana w kilku kolorach . Na podwórku stworzysz bogatą mozaikę tych niezwykłych kur. Wybór czarnej, niebieskiej, żółtej kolumbii, krogulca itp. Zależy wyłącznie od Ciebie.

Jajka. Chociaż należy do ras mięsnych, warto wspomnieć o zniesieniu . Gniazda można znaleźć do 140 jaj rocznie od jednej kury. Każde jajko waży około 53 g.

Klimat. Upał, zima? Bramin może wytrzymać każdy klimat i częste zmiany pogody . Podobnie jak inne kury potrzebują dodatkowej opieki w bardziej ekstremalnych temperaturach.

Parenting. Można powiedzieć, że mamy w odpowiednim miejscu. Często rozwijają wyciek . Jeśli pozwolisz im usiąść pisklę , zasadniczo nie będziesz się o nich martwić. Braminowie zaopiekują się nimi doskonale.