Collared Partridge (Fokien): wdzięczni hodowcy

Blog Opublikowano 20.04.2020

Coraz popularniejsza i popularna różnorodna czeska hodowla wolier.

Nagle pojawiła się kuropatwa w czeskich wolierach i zaczęła gwałtownie podskakiwać wszystkim hodowcom, którzy lubią wspierać swoją rutynę. Popularność rośnie nie tylko niekonwencjonalnie , ale także staje się mało wymagająca .

Poznaj kuropatwy

Kuropatwy są ogólnie ptakami monogamicznymi i dlatego zachowują się w parach. Wizualnie są bardzo zbliżone do przepiórek . Przeciwnie, lepiej tolerują wilgoć i można je oswoić. Ich rodzaj ma 21 gatunków . Wszystkie występują w Azji. W Europie hodujemy tylko 6 z nich. Najłatwiej jest uzyskać obrożę z kuropatwą .

Łacińska nazwa Arborophila gingica

Jedną z największych specyfikacji kuropatw jest to, że nie rozróżniasz płci od pierwszego wejrzenia. Wizualnie kura i kogut wyglądają tak samo. Musisz uważnie obserwować płeć, dokładnie ją badając. Znajdziesz niewielkie różnice .

Podstawowe dane dotyczące kuropatwy kołnierzowej:

  • Pochodzi z obszaru południowo-wschodnich Chin , gdzie mieszka w gęstych lasach mieszanych na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza.
  • Kogut waży 320 g, a kura 250 g.
  • W naturze gatunek ten został oceniony jako zagrożony .
  • Dzika forma tych kuropatw żywi się nasionami, owocami i małymi owadami w przyrodzie.

Hodowla w warunkach domowych

Kuropatwy są najczęściej trzymane w wolierach , a także w przepiórkach. Dobrze znoszą bażanty i satyry .

Rozmnażanie w domu kuropatw jest biegiem na duże odległości, ale kilka sukcesów tego rodzaju odnotowano już w kronikach hodowlanych.

Można powiedzieć, że zbliża się okres obowiązków rodzicielskich, ponieważ kuropatwy zaczynają budować gniazdo w wolierze. Ale musi mieć dość patyków i małych grzechotek. Jeśli chcesz spróbować rozmnożyć swoją rasę, umieść je w wolierze, takiej jak bambus cięty na patyki o długości 20 cm. Kuropatwy sobie z tym poradzą.

Możesz oswoić kuropatwy do tego stopnia, że będziesz szczególnie smacznym smakołykiem z ręki.

Wzbogacenie misek kuropatwowych

Podstawowym szkieletem paszowym dla kuropatw są granulki dla bażantów , w okresie wiosennym dla kur niosek. Jednocześnie możesz wzbogacić dietę w robaki mąki i owoce (przydają się jabłka).