Po raz pierwszy na zewnątrz ... kiedy jest odpowiedni czas na kurczaki?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kiedy wypuszczać pisklęta po raz pierwszy w lecie, jak postępować i na co uważać?

Gorące temperatury na szyi. Nie wiesz już, gdzie ulżyć swojemu ciału. W mózgu są tylko dwie realne opcje: rozkładanie na zimne kafelki na podłodze lub czołganie się do piwnicy przez cały dzień. Wybór pozostawiamy tobie.

A jeśli druga opcja ucieka ci z głowy, zabierz kurczaki ze sobą do chłodni. Od razu powiemy ci, dlaczego.

Podstępny klimat lub która temperatura jest właściwa

W przypadku świeżo wyklutego miękiszu temperatura jest zmienną kryzysową. Nadmiar ciepła i zimnamatryca piskląt. Jeśli się wykluwasz, utrzymuj temperaturę stopniowo. Twój sukces hodowlany zależy od momentu wylęgu na odpowiedni okres.

Zima zdecydowanie nie jest jednym z najbardziej idealnych czasów na kupowanie lub wyklucie okruchów kurczaka . Ale nawet lato to nie zwycięstwo. Możesz jednak podjąć kroki w celu złagodzenia skutków upałów i cieszyć się małymi żółtymi pięknościami.

Jak i kiedy przenieść kurczęta w bezpieczne miejsce w domu

Z drugiej strony lato jest w duchu stabilnych temperatur, w których można szybciej przyzwyczaić się do kur na zewnątrz . Co być ostrożnym w tym okresie, a co szczególne pisklęta pielęgnacji zapłacić.

Pozostaw kurczaki w domu, jeśli pogoda wygląda źle (lub jeśli prognozy pogody). Temperatury powyżej trzydziestu, a także deszcz, wiatr lub burza są niepożądane.

Upewnij się, że wahania temperatury ustabilizowały się w ostatnich dniach. A kurczętom nie grozi przykra niespodzianka.

Najpierw umieść kurczaki w traktorze do kurczaków lub w mniejszym zamkniętym pomieszczeniu. Będą bezpieczne od drapieżników, a także od dorosłego drobiu, który może je zagrozić.

Tractor Najlepiej jest umieścić ciągnik z kurczakiem pół na pół w cieniu i na słońcu. Mogą rozgrzać się w razie potrzeby i jednocześnie szukać przyjemnego uścisku cienia .

Pamiętaj, aby zapewnić im wystarczającą ilość wody i jedzenia . Regularnie sprawdzaj małe kurczaki pod kątem odpowiedniego picia.

Regularne kontrole pokażą, jak się czuje żółty miękisz. Czy są ciepłe czy zimne. Jeśli zauważysz na nich oznaki niezadowolenia , nie wahaj się przenieść kurczaków na bardziej sprzyjające warunki.

Kurczaki opuścić cały dzień, ani noc, aż do osiągnięcia pełnej upierzenie i stać się silny fizycznie więcej. Ten krok może być dla nich śmiertelny.

Jeśli masz kurczę-matkę dla kurczaków, zrobi to dla ciebie dużo pracy. Ale mimo to nie powinieneś ograniczać uwagi do kurczaków.