Hempšírky: miedziane piękno z ponadprzeciętnym układaniem

Blog Opublikowano 20.04.2020

Moorhen o połączonej wydajności, która dobrze toleruje tropikalne temperatury. Zadowoli Cię bogatym układaniem.

Pierwotne miejsce lęgowe dla tych kur znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Dokładniej w stanie New Hampshire. Hodowla tych kur odbyła się na początku XX wieku. Jego głównym poprzednikiem jest natywny . Hempšírky można dobrze odróżnić od innych towarzyszy kury dzięki ich jednoznacznemu brązowo-miedzianemu płaszczowi, który jest ozdobiony czarnymi piórami w obszarze ogona.

Kury nioski do obejrzenia

Pod względem wagi kury należą do ras średnio ciężkich . Koguty zwykle ważą około 3,5 kg, a kury 3 kg. Pomimo wyższej wagi dziewczynki konopne należą do ras o ponadprzeciętnym ułożeniu . W okresie nieśności zbiera z gniazda około 200 jaj. Każdy waży 55 g.

Możesz również kupić małą wersję tych pięknych kur do hodowli , które nie pozostają w tyle za dużymi siostrami w ich nieśności. 180 jaj daje około 5 g lżejszych niż z dużych konopi. Skorupa jaj u małych i dużych przedstawicieli jest brązowa.

Kury nie zawiodą Cię wzrostem mięsa na patelni. Plus W krótkim czasie stają się łuskami tuszy .

Co dać konopiom do dzioba

Ze względu na wyższą kategorię wagową kury potrzebują więcej paszy . Zmniejszysz koszt ich jedzenia, regularnie wyrzucając je do trawiastych wybiegów , gdzie sami zdobędą dużo jedzenia. W mniej zamożnych porach roku i wieczorem (po powrocie z pastwiska) zapewnij swoim dziewczętom przystawkę w postaci wysokiej jakości mieszanki paszowej .

Ja się zachowuję, a ty się zachowujemy

Posiadanie konopi w stadzie oznacza radość, nie martw się. Ich hodowla nie różni się zasadniczo od hodowli innych mało wymagających ras kur .

Jeśli planujesz pokazywać swoje upiększone piękności przed publicznością na tablicach wystawowych , uważaj, aby nie zaniknąć piór . Zmienia kolor podczas dłuższego przebywania kury na słońcu.

Zimą uważaj, aby nie zamrozić herbów Cyganów.

Plusy i minusy hodowli konopi

Dlaczego kury hodują?

+ Dają ci zarówno jajka, jak i mięso = podwójna korzyść .

+ Powyżej - średnie składanie dużych jaj.

+ Kury o spokojnej naturze, które można oswoić.

+ Ładny wygląd .

+ Kwitną nawet w szybko zmieniających się warunkach klimatycznych .

Może nie pasować do niektórych hodowców

- Wysoki apetyt tych dziewcząt z Hampshire.

- Sporadyczna nietolerancja u innych ras kur.

- Konopie nie należą do najlepszych matek, raczej całkowicie unikają rodzicielstwa .