Rasy kur, które dobrze znoszą upały

Blog Opublikowano 20.04.2020

Doskonałe kury nioski, które dobrze się rozwijają w czasie upałów. Zazwyczaj tolerują mróz i częste wahania temperatury.

Kury na ogół wolą chłodniejsze dni . W gorącym klimacie popularne rasy nie radzą sobie zbyt dobrze. Składają jaja źle i nie rozwijają się prawidłowo. Na przykład ciężkie kury są najbardziej dotknięte przez ciepło, więc w tropikalnych temperaturach regularnie sprawdzaj swoje dziewczyny i zwiększaj swoją opiekę .

Właściwości kur, które pomagają im utrzymać ciepło

Problem stanowią temperatury powyżej 32 stopni. Eskaluje się, im dłużej utrzymują się te temperatury . W upale skóra kur paruje pod piórami , dzięki czemu łatwo się przegrzewają.

  • Mniej krzykliwe upierzenie. Pierwsza z właściwości, która jest warunkiem koniecznym przetrwania kur w cieplejszym otoczeniu . Nadmierne ozdoby z piór są raczej szkodliwe dla kur w upale. Pierzaste biegacze, brody, kępki i tak dalej stanowią utrudnienie w tym przypadku.
  • Im jaśniejsze, tym lepiej. Jak wspomniano powyżej, ciężkie łuski mają więcej problemów z upałem. Lekkie typy kur zdecydowanie lepiej sobie radzą w tropikach.

Kury w upale jak w oazie

Leghornky

Jedna z ras, która najlepiej toleruje temperatury tropikalne . Pochodzą z Włoch, więc w wysokich temperaturach poruszają się jak ryby w wodzie. Z drugiej strony kwitną także zimą . Docenisz je zarówno za wysoką produkcję jaj, jak i mięso.

Leghorn należy do aktywnych kur, które same mogą zdobyć dużo jedzenia na trawiastych wybiegach. Nie cierpi na krakanie .

Urodziny

Kury z bogatym wyborem kolorów , które doskonale nadają się do cieplejszego klimatu. Charakteryzują się doskonałym składaniem do 300 jaj z brązową skorupą. Rododendrony na ogół dobrze znoszą wahania temperatury , ale także w chłodne dni. Są wdzięcznym drobiem dla początkujących hodowców.

Faiyumi

Te dziewczęta o niekonwencjonalnych imionach mają swoją ojczyznę w Egipcie. Zasadniczo kwitną w ciepłym otoczeniu. Są jednymi z bardziej żywych i porywających ptaków, które potrzebują więcej miejsca. Zwróć uwagę na ich doskonałe umiejętności lotnicze . Jeśli zdecydujesz się je hodować, buduj większe ogrodzenia .

Hempšírky

Podobnie jak tubylcy, pochodzą z USA. Ozdobiony jest miedzianym płaszczem z grubych piór. Konopie docenią zarówno miłośnicy mięsa, jak i jajek. Charakteryzują się szybkim wzrostem i zniesieniem około 200 jaj.

Brahman

Ostatnia z naszych selekcji kur doskonale nadających się na ciepłe dni. Bramini są szczególnie cichymi członkami królestwa kurnego. Często zachowują się dla doskonałej mięsności . Ludzie coraz częściej trzymają te kury jako zwierzęta domowe i odradzają ogrody.