9 porad dotyczących opieki nad kurami w czasie upałów - II. część

Blog Opublikowano 20.04.2020

Lato przynosi hodowcom drobiu szereg dodatkowych zmartwień. Nie lekceważ upałów i dbaj o swoje panie panie.

6. Świeża woda zawsze na skrzydle (lewy i prawy)

Zwłaszcza w czasie upałów utrzymuj stały dopływ świeżej wody do swoich upierzonych piękności. Odwodnienie następuje podczas ich lotu. Nie zapomnij przenieść misek z wodą (lub pijących ) w cień i regularnie uzupełniać wodę przez cały dzień. Możesz wrzucić kilka kostek lodu do wody, aby było przyjemniej.

Pozwól, aby więcej wody zamarzło w zamrażarce. Następnie przenieś lód i pojemnik do zagrody dla kur . Kury będą zatem miały doskonałe źródło chłodnej wody .

7. Suplementy diety i woda wzmocniona

Raz na jakiś czas w upalny dzień, kury należy zastąpić konwencjonalną wodą dla wody wzbogaconej w elektrolit . Twoje dziewczyny uzupełnią niezbędne minerały , które w upale szybciej zmyją swoje ciała.

Wzbogać je w kompleks witaminy B lub inne suplementy mineralne .

8. Fan jako ratunek

W naprawdę upalne dni nie ma luksusu, aby umieścić kury w wentylatorze kurnika . W ciągu dnia idą do układania gniazd w kurniku, aby złożyć jajka, wentylator sprawi, że pozostaną w poruszonym środowisku bardziej przyjemnym.

Jednocześnie uważaj, aby kurnik przez okna nie uderzał w słońce bezpośrednio na leżące gniazda . Nagle stały się nieprzyjemnym miejscem, którego kury nie użyłyby do składania jaj .

Materiały odblaskowe można umieszczać w oknach, aby odbijały większość płonących promieni, a kurnik nagle stanie się bardziej nadający się do zamieszkania .

9. Specjalna opieka nad cięższymi kurami

Cięższe typy wagowe kur generalnie odczuwają gorsze ciepło niż lżejsze. Jeśli regularnie obserwujesz swoje stado, wiesz na pewno, które kury tropikalnej temperatury mogą wytrzymać i które trzeba będzie specjalnie nazwać. Cięższe wagi zaczną wykazywać wcześniej rozgrzany stres . Dlatego możesz przenieść je w fajne miejsce, aby im zapobiec.