Tajemnice i tajemnice zapachu kurczaka

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jak działa nos kurczaka? Czy jej zmysł węchu jest bardziej wyrafinowany niż człowiek, czy też pozostaje w tyle?

Hodowcy kury na ogół niewiele wiedzą o swoich zmysłach, ale wiedzą tylko lub zgadują. Odkryjmy razem inną małą tajemnicę, noszącą nazwę zapachu kurczaka .

Działanie zapachu kurczaka

Percepcja zapachów i zapachów z kurczaka działa na tym samym poziomie, co my ludzie. Zdecydowanie nie osiąga takich cech jak pies czy świnia. Podobnie jak my, kury mogą łatwo odróżnić smaczne jedzenie i odwrotnie. Potrafi wyczuć i unikać zbyt apetycznych potraw.

Kury polegają na zapachu w codziennym funkcjonowaniu, a także w oczach i słuchu . Zmysł węchu pomaga im szukać pożywienia , dzięki czemu większość kur może sama znaleźć dużo jedzenia na wolnym wybiegu .
Jak kury używają węchu i co potrafią odróżnić

  • Wyróżnij smaczny i niezbyt kuszący kęs . I niestrudzone poszukiwanie jedzenia.
  • Kury kompensują ich słabo rozwinięty smak . Jeśli chcą rozróżnić dobre i złe jedzenie, muszą dosłownie go obwąchać . Smak nie pomoże im w tym przypadku. Kubki smakowe zawierają tylko niewielką ilość języka.
  • Uznanie poszczególnych członków stada . Każda kura nosi określone perfumy dla kur, na podstawie których kury są rozpoznawane .
  • W jednym obszarze kury mają lepiej rozwinięty zmysł węchu niż my ludzie. Wyczuwają zapach niebezpieczeństwa . Przez kilkadziesiąt metrów wyczuwa zbliżającego się drapieżnika . To daje im przewagę um frnknout szybko do bezpieczeństwa.
  • Koguty mają bardziej wyrafinowany mechanizm węchowy niż jego panienki. Używają tej supermocy szczególnie w czasach gier o miłości kurze . Kury gotowe do wypasu wysyłają specjalny sygnał zapachu do koguta. Łapie go dzięki wyrafinowanemu nosowi i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dojść do sedna.

Ciekawy zapach kurczaka

Nie wszystkie kurczęta mają takie samo wrażliwe węch . Niektóre kury czują się lepiej, inne gorzej.

Nie wyklute kury w jajku są w stanie odróżnić poszczególne zapachy . Są one zapamiętywane w jajku podczas rozwoju, a następnie łatwe do odróżnienia po wykluciu.

Kura poznaje nie tylko smaczne jedzenie , ale także bogate w składniki odżywcze . Mogą wybrać bardziej wartościową dietę.