Kury zagrożone wyginięciem - część II.

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kolejna krytycznie zagrożona rasa kury. Tym razem patrzymy na wojowników, wystawnych sumatranky i wielu innych.

W pierwszej części krytycznie zagrożonego gatunku poświęciliśmy się orłowce, sułtanamowi, ale także najstarszej francuskiej rasie Moorhen. Dzisiaj patrzymy na 6 ostatnich ras Moorhen, nad którymi wisi groźba wyginięcia.

7-ty Fighter New England (Modern Gra)

Należy do ras walczących . Na pierwszy rzut oka zauważysz długą nogę, która wspiera nawet smukły wygląd. Nienawidzą zimna, ponieważ mają krótkie pióra . Nie zapewnia im to wystarczającej ochrony termoregulacyjnej . Występuje w wielu wariantach kolorystycznych . Zachowują się przede wszystkim ze względu na swój wygląd, a nie wydajność . Przeciąganie osiąga nieszczęśliwe liczby.

8. Hen nankin (Nankin)

Jest to jedna z najstarszych znanych kur, która należy do bantamkam . Rasa ta została sprowadzona do Anglii w XV wieku. Należy do ładnej rasy o spokojnym charakterze. Rasa ta charakteryzuje się tym, że te kury są bardzo blisko siebie, a jeśli nie, to nie oddalają się od siebie. To zachowanie służy jako skuteczny mechanizm obrony przed drapieżnikami .

9-gi Redkapky (Redcap)

Rasa czystej krwi specjalizująca się w produkcji jaj . Ich charakterystyczną cechą jest charakterystyczny herb . Kury są żywymi stworzeniami, więc musisz zapewnić im wiele radości z ich trzymania . Jest to jeden z cięższych rodzajów kur z dobrym składaniem jaj .

10. hiszpański

Prawdziwa szlachcianka wśród kur. Jej arystokratyczne korzenie manifestują szlachetne postawy i prawidłowo dumny chodu. Hiszpanie pochodzą ze starożytnej rodziny, której imię ogarnęło czas i nie zostało zachowane do dziś. Składają duże białe jajka.

11 Sumatranka (Sumatra)

Nie przegapisz mnóstwa upierzenia z charakterystycznym połyskiem. Ich siostry wciąż żyją na świecie, poruszając się na wolności. Ich hodowla jest bardzo podobna do bażantów hodowlanych. Składają wiele białych jaj . Jest jedną z najlepszych matek kurczaków .

12 Jokohamka (Yokohama)

Długie białe pióra są typowe. Pióra ogona tworzą wyimaginowany welon. W Japonii (kraju pochodzenia) kogucik miał ogon o długości ponad 8 metrów. Głowa ozdobiona jest grzebieniem orzechowym . Składają tylko 12-14 jaj rocznie. Dobrze znosi zimno .