Kury zagrożone wyginięciem - część I.

Blog Opublikowano 20.04.2020

Na świecie istnieje kilka ras kur, które należą do kategorii krytycznie zagrożonej. A ich hodowla jest wspierana przez wiele organizacji non-profit.

Następujące 12 ras kur należy do krytycznie zagrożonych . Ranking został opracowany w Stanach Zjednoczonych, gdzie organizacja non-profit The Livestock Conservancy (pełna nazwa The American Livestock Breeds Conservancy ) koncentruje się na ratowaniu około 200 wysoce zagrożonych ras kur.

Organizacja identyfikuje jako rasy krytycznie zagrożone te kury o indywidualnej liczbie 500 lub mniej w gospodarstwach w całych Stanach Zjednoczonych. Spójrzmy na dwunastu zagrożonych towarzyszy.

1. Chicken Kampiner (Champine)

Rasa kur pochodzących z Belgii . Występują w dwóch wariantach kolorystycznych - srebrnym i złotym. Jest rozpoznawany od 1914 roku. Ubarwienie nie różni się znacząco u obu płci. Kury składają jaja z czystą białą skorupą . Nałożenie nie jest znaczące, ale raczej podlega średniej.

2. Kury Chantecler (Chantecler)

Pochodzą z Kanady. Rasa pojawiła się u ras na początku XX wieku. Kury są dobrze odporne na zimno i tolerują ekstremalne warunki pogodowe. Jest to jedna z najbardziej odpornych ras kur kiedykolwiek pod względem ekstremalnych warunków. Są hodowane zarówno do produkcji jaj, jak i mięsa. Składają duże jaja z brązowymi skorupami . Całkowity rozkład jest powyżej średniej.

Trzeci Krevkérka (Crevecoeur)

Najstarsza francuska rasa pochodząca z Normandii. Pierwsza wzmianka o tej rasie pochodzi z XVII wieku. Nienawidzą zimy. Produkcja jaj mieści się w średnich granicach. Jajka są średniej wielkości i mają białą skorupkę. Czuje się zadowolony na środku cichego podwórka. Należy do ras spokojnych.

Czwarty Orlovka (rosyjski Orloff)

Wysokie kury z bogatym upierzeniem, szczególnie na głowie. Ozdobiony jest kępką. Występują w wielu kolorach - najczęściej w kolorze białym i czarnym. Ze względu na swoje pochodzenie są odporne na zimno. Zachowują się ze względu na swoją siłę do mięsa .

5. Sułtani

Ich port życia znajduje się w Turcji. Charakteryzują się dominującymi ozdobami z piór. W tym kępki, pierzaste płozy i długie ogony. Sułtanki są pośród spokoju i kur, które można trenować. Należy do ras ozdobnych , które mają niewielkie układanie białych jaj .

6. Kura holenderska (Holandia)

Ich jaja zostały sprzedane za gotówkę w latach 30. XX wieku. Dzięki przesądowi, że ich jajka zapewnią ci miękki i nieodparty smak . Jednocześnie ich smak nie różni się znacząco od innych jaj . Zachowują łączną wydajność . Jest to kura czysto farmowa, którą doceni każdy rolnik. Mają spokojny temperament i mogą cierpieć z powodu rechotania .

Kontynuacja artykułu znajduje się w tym linku .