Malezyjczycy: prawdziwa walcząca rasa kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Malezyjczycy należą do typowych przedstawicieli grupy walczących ras.

Należy do ras walki . Ich wygląd jest zdecydowanie nietypowy i stanowi grupę walczących ras. Ich struktura ciała jest naprawdę wystająca. Wśród innych sióstr kurczaka nie przegapisz tego w stu procentach, tylko ze względu na ich niezwykle długich biegaczy . Wysokość w pełni napiętych kur wynosi około 90 cm.

Pochodzenie malajek

Pierwotnie malezyjczycy pochodzą z indyjskich kur , które zostały sprowadzone z archipelagu malezyjskiego do Europy na początku XIX wieku. Jednak ich miejscem pochodzenia są Indie. Pierwotni malezyjczycy są uważani za bezpośrednich potomków już wymarłej gigantycznej rasy kurnej . Kury importowane służyły na wystawy w Anglii i Niemczech.

Małe malezyjki

Możesz również hodować malezyjskich malezyjczyków . Pochodzą z Wielkiej Brytanii. Pierwsi malezyjscy malezyjczycy pojawili się na wystawach już w 1893 roku. Ważą około 1,5 kg, a koguty kilkaset gramów więcej.

Typowe znaki hodowlane wojowników

Ich wygląd nie zaprzeczy, że jest typowym przedstawicielem walczącej rasy . Obcisłe przylegające piór na ciele, pionowej postawy, wysokim stopniem umięśnienia, małą głowę z krótkim czaszki. Na głowie mają z tyłu prawie niewidoczny herb orzecha włoskiego .

Farbowanie

Kolor pszenicy jest najczęstszym kolorem u mężczyzn, ale są też białe, czerwone podszewki, czarne i wiele innych.

Koguty malezyjskie ważą do 4,5 kg, kury 3,5 kg, więc zdecydowanie nie jest to okruch kury.

Kura na wystawy

Rasa ta wykorzystywana jest głównie na wystawy . Ale co z ich składaniem jaj i spiskiem?

  • Jednak Malezyjczycy nie nieistotni ani ich zniesienia .
  • Jest to około 80 kawałków jaj o wadze około 50 g.
  • Ich skorupa ma kremową lub brązowawą skorupę.
  • Mięso ma grubszą konsystencję, więc nie jest to idealne miejsce do jedzenia, chociaż Malezyjczycy mają silne muskularne ciało .

Łatwa hodowla malezji

Dzięki przodkom wojowników Malezyjczycy są pewnymi siebie zwierzętami, które można łatwo oswoić. Malajowie dogadują się razem gorzej . Nie tylko koguty, ale także kury szukają wzajemnych zmagań . Dlatego nie rozmnażaj samców w większych grupach .

Zredukowanych Malezyjczyków można hodować parami lub trójkami (kogut i dwie kury).