Z łatwością zasilaj kury kilkoma pomocnikami

Blog Opublikowano 20.04.2020

Praktyczni poidła mogą ułatwić rolnikom życie i opiekę nad ukochanymi kurami i innymi gatunkami drobiu, które biegają po podwórku.

Regularne karmienie kur jest nieco ważniejsze niż regularne karmienie. Brak wody może zabić kury, w „mniej surowym” wariancie można je znaleźć na padoku w omdleniu. Dlatego nigdy nie lekceważ wystarczającej ilości wody, którą oferujesz kurom.

Jak karmić kury

Istnieje kilka sposobów podawania kurczętom wody.

1. Klasyczne miski

Przede wszystkim są klasyczne miski . Najczęściej wykonane z porcelany . Mogą one jednak pomieścić mniejszą ilość wody , więc musisz częściej ją uzupełniać. W otwartych misach woda łatwo się zanieczyszcza i trzeba ją częściej zamieniać na kury.

Dlatego lepiej sięgnąć po inną alternatywę .

2. Pijący

Dzięki poidełom woda jest stopniowo dozowana do kur w miskach, które łączą się ze zbiornikiem . Może pomieścić więcej wody niż tradycyjne miski. Gdy woda w miskach spada wraz ze stopniowym piciem, jest ona uzupełniana ze zbiornika z powodu grawitacji. Dlatego woda w poidach pozostaje świeża dłużej i nie musisz się tak bardzo przejmować wymianą lub uzupełnianiem .

Większość poideł jest zaprojektowana dla dużych i małych drobiu. Jeśli hodujesz kurczaki z małego okruchu, upewnij się, że brzeg misek nie jest zbyt wysoki.

Istnieje kilka rodzajów osób pijących , a mianowicie:

Rzucający pijący

Podobnie jak inne poidła, są one najczęściej wykonane z wytrzymałego plastiku . Składają się z miski i zbiornika na wodę. W przypadku użycia jest on wypełniony, a miska jest do niego przykręcona . Następnie pijący jest przewracany, aby usiąść na misce. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić grawitacji pracować, a następnie miska jest stopniowo wypełniana wodą .

Miska do picia z bagnetem

Zasadniczo to samo co flip-up pijący. Ponadto jednak zawiera klasyczną nasadkę bagnetową zamiast klasycznej zakrętki . Zapewnia to łatwiejszą obsługę i bezpieczniejsze zabezpieczenie zbiornika.

Dzięki lepszemu zabezpieczeniu zamknięcia między miską a zbiornikiem osoby pijące bagnet mogą pomieścić większą objętość wody . Na przykład 15 litrowe poidła w tym projekcie są powszechnie sprzedawane. Możesz znaleźć te z klasycznym połączeniem śrubowym o pojemności zwykle do maksymalnie 5 litrów.

Poidła z bagnetem można również zawiesić na drobiu. Zmniejszy to zanieczyszczenie wody do minimum. Nie zawieszaj poideł zbyt wysoko, aby kury dobrze do nich dotarły i nie musiały wyciągać szyjek na wysokość.

Poidło na butelkę dla zwierząt

Zestaw zawiera tylko miskę, na której można przykręcić powszechnie dostępną butelkę dla zwierzaka . Poidła te są najczęściej używane do bułki tartej . Ale będzie również dobrze służyć dla mniejszego stada kur lub jeśli chcesz umieścić kilka pijących w różny sposób wokół wybiegu .