Najsłynniejsza kura świata

Blog Opublikowano 20.04.2020

Tak, nawet kura może stać się sławna. W dzisiejszych czasach dość powszechna sprawa. Ale znasz najsłynniejszy w historii…

Nazywa się Matilda . A dokładniej, to była… Matilda zmarła w 2006 roku. Szczęśliwe życie przeżyła na przedmieściach Birmingham w Alabamie.

Co ją rozsławiło

Matilda stała się pierwszym rekordzistą w obszarze Oldest Living Chicken. Jej imię zostało zapisane w Księdze Rekordów Guinnessa . Moorhen mieszkał przez 16 lat (od 1990 do 11 lutego 2006). Normalny wiek życia kur wynosi około 7 lat.

Wpis do księgi rekordów miał miejsce 27 kwietnia 2004 r., Kiedy Matilda miała czternaście lat.

Trochę o Matildzie

Była starym angielskim wojownikiem z czerwonym piórkiem . Został nazwany u podstawy starej angielskiej pieśni ludowej Waltzing Matilda. Było to spowodowane jej specyficznymi ruchami , poruszającymi się z boku na bok w klatce. Jak ona tańczyła. Właściciele kupili go jako małą pisklę za 10,00 $.

Tak, to ona, Matilda.

Co kryje się za jej długowiecznością

  • Pierwszym ważnym czynnikiem jej długowieczności był fakt, że Matylda nigdy nie nienawidziła jajek . Proces składania jaj jest dla kur niezwykle wyczerpujący i usuwa dużo energii, którą należy regularnie uzupełniać wysokiej jakości dietą .
  • Kolejnym czynnikiem, który pomógł Matildzie dożyć starości, był dożywotni pobyt we wnętrzu . Spędziła życie w wygodnej klatce, w której niczego nie brakowało. Właściciele zaoferowali jej ponadstandardową opiekę, zanim otrzyma regularną kurę mieszkającą na podwórku.

Matilda… gwiazda czarodziejskiego świata

Właściciele Keith i Donna zawsze chcieli zostać profesjonalnymi czarodziejami , a wraz z Matildą ich plan się spełnił. Zawarli ją w swoim programie, który bawi tysiące ludzi. Główną liczbą ich odbudowy było pozwolenie Matildi zniknąć za pomocą magicznej sztuczki i ponowne pojawienie się. Matilda uczestniczy w magicznym show od ponad dziesięciu lat.