Mandarin duck: piękna kaczka z możliwością polowania na myszy

Blog Opublikowano 20.04.2020

Te piękne krasotinky zawsze należały do dumy wielu europejskich zamków, których ogrody zamieszkiwały. Dziś ich hodowla rozwija się w naszych mniej bogatych ogrodach.

Jedna z najpiękniejszych kaczek na świecie. Ich oryginalna ojczyzna znajduje się w Azji. W szczególności w północno-wschodniej części Chin i Japonii. Jest to gatunek kaczki ozdobnej o barwnym zabarwieniu. Od XVIII wieku ozdabiane są ogrody zamków europejskich, można je znaleźć w zoo lub rasach domowych, gdzie najczęściej są trzymane w wolierach .

W środowisku naturalnym mokradła i brzegi stawów lub rzek wolą żyć. I gniazduje w zagłębieniach sąsiednich drzew. Kaczkę mandarynkową możesz spotkać w Europie. Republika Czeska nie jest wyjątkiem.

Jak hodować w domu

Jeśli chcesz ozdobić swoją ziemię tym pięknem, nie musisz się martwić hodowlą kaczek. Ich hodowla nie jest skomplikowana, kaczki obfitują w mało wymagające . Podobnie jak wszystkie gatunki ptaków i drobiu, ich hodowla ma pewne cechy charakterystyczne, których należy przestrzegać.

  • Powierzchnia wody: Kaczki mandarynki są ptactwem wodnym i logicznie potrzebują wody do życia. Powierzchnia wody nie musi być głęboka; wystarcza maksymalna głębokość 50 cm. Jeśli zrobisz z nich własny staw , wybierz trwały materiał, który nie złamie ostrych pazurów kaczek.
  • Zasięg: wybierz wystarczająco duży , aby spełnić ich potrzeby. Na jedną do dwóch kiełbas jest wystarczająca powierzchnia od 6 m 2 . Swobodny zasięg bez zakrycia jest możliwy w przypadku zadokowanych kaczek , które usunęły staw na jednym skrzydle. W przeciwnym razie kaczki mogą latać bardzo dobrze, więc musisz trzymać je w klasycznych wolierach .

  • Warunki klimatyczne: Kaczki dobrze znoszą zimę. Nawet zimą powinieneś być w stanie zapewnić im wodę bez zamarzniętej wody (zawsze łam lód na co najmniej małej części powierzchni). I najlepszy dobrze izolowany kurnik .
  • Karmienie: poradzą sobie na trawiastych wybiegach, gdzie pasą się na trawie . Poluje na niektórych przedstawicieli królestwa owadów. Potrafi nawet opanować myszy i inne gryzonie. Lubią też żaby.
  • Charakter: Kaczki są dobrze kompatybilne z innymi gatunkami drobiu . Wykazują agresję tylko wtedy, gdy w ograniczonej przestrzeni jest więcej zwierząt (wody lub wybiegu) niż jest to dopuszczalne.