Czy kury mogą latać?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Może, nie może ... doświadczeni hodowcy z pewnością znają odpowiedź na to pytanie. Odkryjmy ją razem.

Jeśli jesteś właścicielem (lub zwykłym wielbicielem…) jakiejś kury, musiałeś zapytać, czy kura może latać . Jeśli jesteś już doświadczonym hodowcą, który długo testował, na pewno znasz odpowiedź na pytanie (czy kury latają?). Więc…

Tak, kury mogą latać

Ale nie można porównać lotu kury i lotu takiego myszołowa. To zupełnie inny rodzaj lotu . Co najważniejsze, kura ma zdolność latania. W naturze dzikie kury potrzebują zdolności lotu, aby uciec przed drapieżnikami . W razie niebezpieczeństwa poleci szybko do oddziału.

Udomowione kury nie straciły tej zdolności. Niektóre rasy jednak nie potrafią latać, największą rolę odgrywa w nich ich waga . W innych umiejętność ta została stłumiona przez ukierunkowaną hodowlę .

Zakres zasięgu

Jak daleko sięga kura i jak długo może latać?

Odpowiedzi na te pytania pokażą Ci, jak wygląda lot kurze w praktyce. Kura nie trwa długo w powietrzu, rekord świata w najdłuższym locie kury wynosi 13 sekund. Kura nie pokonuje więc długodystansowych odległości w locie… Chociaż bez problemu poradzi sobie z kilkadziesiąt metrów.

Zasadniczą rolę odgrywa fakt, jak wysoko hen poleci. Dobre ulotki potrafią nawet pokonać dwumetrowe ogrodzenie . Jeśli to ci nie odpowiada, buduj wysokie ogrodzenia lub ogrodzenia z barierami . Alternatywnie, zdobądź mniej latających kur.

„Pływam, lecę z prędkością naddźwiękową ...”

Uważaj na małych pilotów

Kurczaki są w stanie latać, gdy ich eskadry w pełni rosną ... To znaczy, pióra na skrzydłach dostosowane do lotu . Ciekawe kurczaki nie przylgną do ziemi i odwrotnie. Muszą odkrywać świat, a więcej latających ras często trudno jest strzec.

Kto lata, a kto nie

Ogólnie rzecz biorąc, lekkie rasy mają większą ochotę latać. Niektóre rasy są jednak znane ze swojej lekkości . Jak araukany , australijczycy , orzechy włoskie .

Latanie nie musi się martwić o cięższe i ozdobne rasy . Będą więc niezawodnie trzymać się mrówek , sprzyja .