Wzbogacaj kurniki w kaczki lub gęsi

Blog Opublikowano 20.04.2020

Hodowla kaczek i gęsi tworzy stereotyp hodowlany, który lubisz u kur.

Drób wodny wyraźnie wzbogaca samą hodowlę pod wieloma względami. Stopniowo zobaczmy, w którym.

Drób wodny vs. kura

Niektórzy hodowcy drobiu wodnego nie jedzą swoich jaj, boją się salmonelli . Jeśli masz swój hodowla nadzorowane i wiem, co jedzenie j s i środowisko, w którym się poruszają, nie trzeba się martwić o salmonelli.

1. Jajka kaczki

Kaczki składają jaja zwykle przez cały rok (nawet zimą), mają większą regularność w niosek niż kury . Rocznie możesz złożyć do 180 jaj , w zależności od rasy. Jajka dadzą ci znacznie większe niż kury (zwykle dwa razy większe). Charakteryzują się ogromnym bogactwem odżywczym . Stosuje się je raczej do pieczenia , ze względu na ich tłustą konsystencję , która wzbogaca i sprawia, że każde danie jest wyjątkowe.

2. Jajka gęsie

Gęsi należą do sezonowych nosicieli jaj. Składają jaja głównie od maja do września. Jeśli gęś cierpią w tym okresie kvokavost przerwania leżała znacznie szybciej. Chociaż składanie zajmuje tylko kilka miesięcy, gęsi nadrobią wszystko wielkością jajka . Ważą średnio 3 razy więcej niż jaja kurze. Podobnie jak jajka kaczki, są bardziej odpowiednie do pieczenia.

Ogrodnictwo z kaczką i gęsią

Kaczki zapewnią ci znaczną pomoc w twoim ogrodzie. Ich ulubionym przysmakiem jest koszmar każdego ogrodnika - ślimaki. Mogą jeść ich dużo, ponieważ tworzą nieodparty przysmak dla kaczych języków. Kaczki zbierają całą linię owadów, nie tylko ślimaki.

Uważaj na owoce , których kaczki nie chcą dla ciebie zbierać. Wystarczy zamknąć zakazane miejsca. Sprayów chemicznych nie należy stosować w obszarach, w których uwalniane są kaczki.

Gęsi natomiast służą jako niemęczące kosiarki do trawy. Ale nie są bardzo zainteresowani chrząszczami . Gęsi są zwykle surowymi wegetarianami . Może również skutecznie zwalczać chwasty, a jednocześnie nie jeść połowy plonów.