Głowa i szyja kur podlegających kontroli

Blog Opublikowano 20.04.2020

Struktura czaszki, narośla skóry (głównie grzebień) kształtujące niepowtarzalny wygląd każdej z kur.

Głowa i struktura jej czaszki kształtują wygląd kury . Dla każdej rasy jest nieco inna. Krótkie i szerokie czaszki mają rasy bojowe . Kury hodowlane , z drugiej strony, małe i wydłużone. Rasy ozdobne , których głowa jest ozdobiona pióropuszem, mają nieznaczne uniesienie na czaszce.

Udaj się na wszystkie strony

Wszystkie rasy kur mogą obracać głowy zarówno pionowo, jak i poziomo o pełne 180 °. Osiąga się to poprzez 14 małych elastycznych kręgów szyjnych, które tworzą puste kości.

Skóra rośnie jako symbol piękna

Wszystkie kury, niezależnie od płci , są ozdobione różnymi przyrostami na głowie o różnych kształtach i rozmiarach. Ponownie w tym względzie rola przynależności do hodowli . Wzrost skóry na głowie jest jedną z ważnych cech ciała , która jest istotną cechą wyróżniającą daną rasę.

Zgodnie z kur dziób znaleźć brodzie i szyi dzwonków. Zatyczki do uszu nakładają się na uszy . Są czerwone, niebieskie lub białe.

Herb jest przyciągającym wzrok ornamentem

Najbardziej dominującym wzrostem skóry na głowie kury jest grzebień . Jest to jedna z najważniejszych cech wyróżniających.

Istnieje kilka rodzajów grzebieni wśród ekspertów:

  • Prosty grzebień. Do najczęściej występujących grzbiet. Siedzi poziomo na głowie i składa się z szeregu często rzeźbionych zębów . Z tyłu grzbiet może przechylić się na bok. Ten herb zdobi przykładowy braekel i Livorno .
  • Grzebień rozety. Nisko położony grzbiet bez zębów , który rozciąga się na szerokość . Zęby zastąpiono drobną perłą . Rozetowy grzebień zdobi głowę vyandotek .
  • Grzebień kalenicowy. Ten grzebień ma specjalny kształt. Składa się z dwóch rogów, które wznoszą się w górę. Przegrzebek upiększa kury piórami . Nosi francuski laflašky na głowie.
  • Grzebień Orzech Nosi swoją nazwę zgodnie z wyglądem, który przypomina skorupę orzecha włoskiego . Grzebień nie ma zębów i jest umieszczony na czole kur. Najczęściej noszone przez Malezyjczyków .
  • Herb grochu (trzyrzędowy). Składa się z trzech oddzielnych krótkich grzebieni . A środkowy przewyższa pozostałe dwa. Można go znaleźć na głowach większości ras walczących i brahmánka .
  • Grzebień do liści i filiżanek. Grzbiet składa się z dwóch połączonych ze sobą mniejszych grzebieni . Grzbiet liścia jest zespolony tylko z jednej strony, z przodu. Kubek z tyłu i przodu. Grzebień z liści umieszcza się na głowach francuskiego muzyka , pucharu u sycylijskiej kury .